| CristinaTaranu a întrebat:

Buna!
E foarte ironic, sarcastic chiar, cu toata lumea.Critica persoanele din jurul lui, ba ca-s urate, ba proaste, etc.Si pe mine ma mai critica, nu atat de tare, dar totusi...El e destul de inteligent, dar prea frumos nu-i, totusi il iubesc.
Nu suntem impreuna, dar totusi e deranjant ca sa mi critice prietenii, atata timp cat nu-i cunoaste.Noi ne certam mereu, tipam unul la altul si mai apoi ne uitam unul la altul si incepem sa radem, sau zambim.E cam tampita situatia.
Mi-e coleg de clasa si suntem destul de mari ca sa ne mai comportam ca niste prescolari.
Cum sa-l fac sa deschida ochii( la figurat) sa vada ca nu mai e joaca de copii, ca tin la el si sa nu mai critice persoanele din jurul lui, colegii si prieteni?
Merci...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai ce-i face: e neam prost.

| Ciocolataaaa a răspuns:

Asta tine de ceva legat din trecutul lui happy vezi tu, el probabil a fost sau este criticat de parinti sau o persoana draga asa ca isi gaseste refugiul in a-i critica pe ceilalti in a se convinge ca nu este el cel mai rau. Daca nu ar face asta s-ar autodistruge. Asta fac si eu, nu in materie de criticat dar ma ascund si eu dupa o masca groasa cat palma. Sar urlu rad tip, injur dar nu sunt eu asta, eu sunt sensibila si usor de ranit. De-aia ma ascund cat pot de mult. Chestia asta e totusi periculoasa pentru ca daca o tine tot asa masca aia va deveni una cu el. in sensul ca va deveni asa cum incearca sa para.
Fa-i complimente, arata-i ca e special pentru ca aici nu numai ca il faci sa nu mai jigneasca pe nimeni dar il si salvezi din a se autodistruge.
Daca tu consideri ca te-am ajutat da-mi funda te rog happy