| Roxana223 a întrebat:

Bună!
E înjositor pentru o fata sa își masturbeze iubitul?
După cât timp intr-o relatie ar fi normal sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

@anonimuII

Auzi, dar zi-ne și nouă ce treabă au pozele cu tine și soția ta purtând același set de haine pe rând cu topicul acestei întrebări.

Sau mai bine, zi ce treabă are ce întreabă userul ăsta cu răspunsul pe care l-ai dat tu inițial. Ne-a întrebat roxana ce părere ai tu (citez) de "boarfele din club" și nu știm noi?

Spamagiule, mai și urli la noi cu CAPSLOCK!

30 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poate, dar categoric nu mi se pare la fel de injositor ca a-i face felatie sau a-l lasa sa i-o traga anal.

| stef87 a răspuns:

Depinde de relatia dintre ei, cat de bine se cunosc, de personalitatea lor. Cu totii avem anumite nebunii ( fetishuri ), puncte erogene sau in sens opus, frustrari si limite.
Unii ajung sa nu faca anumite lucruri pentru ca lumea zice ca nu se face, deci lumea ajunge sa ne dicteze gandirea in intmitatea noastra ( whaaaat?). Daca tie iti place sa-i faci ceva si lui place, de ce Dumnezeu sa nu faci gestul? e placerea voastra comuna. La fel si el, daca lui ii place sa faca ceva ce tie iti place, de ce nu? Pentru ca pentru altii e mai scarbos? E lumea voastra, e intimitatea voastra!

Singura conditie e sa fie placere comuna, ca am mai intalnit, iata si aici, pesoane care tin contabilitatea sexului, or mai si cronometra, altii dau ochii peste cap ca de ce nu se mai termina odata partida etc. Aici e momentul cand partenerul/a se transforma in citez "boarfe", "femeile agățate în cluburi" ( nu ca uneori nu ai reusi sa gasesti la o distractie exact ce ti se potriveste, dar whatever).

Desigur ca aceste picanterii sunt facute cu un alt scop, de a excita in plus, de a aduce mereu UN STROP de nou si a mentine flacara aprinsa, nu ca ceva uzual. Nu e injositor decat daca el/ea impune ceva si nu e placut de celalalt. De-alungul unei relatii puteti gasi fel si fel de lucruri noi despre voi ca cuplu; pot fi frumoase, pot fi nepotrivite.

Uneori sunt momente cand ai ghinion si nu poti risca un act clasic ( limite de intimitate, protectie etc.), asa ca putin inventivitate, spontaneitate si improvizatie nu strica.

| stef87 a răspuns:

Din respect ca esti mai in varsta, ma abtin, dar iti recomand sa iei calcul ce spun si altii. Nimeni nu are perfecta dreptate. Iti inteleg nuanta cu respectul fata de sotie, dar poate ca o parte din asta am subliniat si eu: trebuie sa fie o placere reciproca. Ce adaug eu e ca uneori tocmai picanteriile alunga PLICTISEALA.

Treaba ta cum ma vezi, ca un vreun nestiutor, neexperimentat, fiecare are gustul si viziunea lui. De exemplu nu as fi expus asa usor poze cu sotia mea. Nu te acuz, dar poate simti nuanta.
Revenind la intrebare - poate pentru tine si sotie acel gest e gresit, pentru altii, in intimitate, intr-o anumita masura, poate fi ceva care alunga PLICTISEALA?!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca ai pornit cu gandul asta, mai bine nu face. Lucrurile sexuale vin din dorinta de a fi facute. Le faci cand doresti asta, nu exista un anumit moment cand e bine.

| Drolja a răspuns:

@ anonimuII
Treișopt, treișapte... iar ai uitat!

| Drolja a răspuns:

@ anonimuII

Păi măi, Gigele, eu nu te-am blocat, că eu vreau să vorbesc cu tine. Tu ești ăla care spui că nu vrei să vorbești cu mine, mă blochezi, dar tot continui să-mi răspunzi. big grin

| Drolja a răspuns:

@ anonimuII
Îmi place cum v-ați îmbrăcat! E o singură pereche și ați făcut cu schimbul pentru poză, sau sunt două perechi din fiecare similare?

| Drolja a răspuns:

@ anonimull
De ce mă faci bonlav, domle? M-ai jignit de 10 (ZECE) ori până acum și după aia ți-ai șters postările. M-ai blocat și tot mă jignești. Ai spus despre domnișoarele care merg în club că sunt boarfe. Nu se poate așa ceva! CYBERBULLYING!

| Drolja a răspuns:

Și ca să nu fiu off-topic, voi răspunde și eu la această întrebare într-un consens cu ceilalți membri.
Să îți masturbezi iubitul nu este ceva josnic, așa cum nu este josnic să fii și tu mângâiată și penetrată cu degetele de el. Însă dacă nu îți dorești ceva în pat, nu ar trebui să o faci doar pentru că ți se cere sau ai auzit că alții fac asta.

Dacă îți place, dacă e pasional, dacă el te tratează bine, poți începe s-o faci oricând.

Sănătate!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E injositor sa gandesti ca asa un lucru ar fi injositor

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai ferocita si xu constiinta libera daca te-ai implica sexual cu cineva numai dupa casatorie.Altfel si dupa 10 ani de relatie te vei simti vinovata si folosita.

| RAY a răspuns:

Si asa se va lauda cu asta cand va veti desparti sau esti proasta si ai incredere in el, revinoati la realitate, ala vrea sex atat si sa fii zdreanta lui

| Violleta2022 a răspuns:

Este injositor pentru baiat, sa se lase manipulat de o fata, de parca el ar fi handicapat si nu-i in stare sa si-o frece singur.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. După nici un timp.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ea nu vrea și el o obligă - atunci clar este înjositor; dacă e de comun acord, atunci e ceva perfect normal.

| doctorandus a răspuns:

Nu, dimpotriva, e semn de incredere si de intimitate.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Depide de el, de cum intrerpretează el asta.
Dacă a două zi iți spune că te iubeste și iți cumpără un cadou. Inseamnă că NU te-ai injosit.
Dar dacă a doua zi nici măcar nu te sună. E indicat să re-evaluezi relația.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragă, nevasta mea în 21 de ani NU cred că mi-a atins penisul cu mâna de mai mult de 5 (CINCI) ori.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat să scrii în litere și celelalte numere și nu o să știe cititorii la ce te referi.
Hai că te ajut eu:
21 (DOUĂȘUNU)
2021 (DOUĂMIDOUĂȘUNU)
273 (DOUĂSUTEȘAPTEȘTREI)
365 (TREISUTEȘAIȘCINCI)
234 (DOUĂSUTETREIȘPATRU)
290 (DOUĂSUTENOUĂZECI)
a 2 (A DOUA)

Cu plăcere!

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Ce tare! Știi exact de cate ori ai făcut-o in ultimii doi ani!
Eu nu știu decat de cate ori am făcut-o in nopțile cele mai fierbinți. Dar asta nu cred că ar trebui sa se spuna...

| cristi202 a răspuns (pentru Drolja):

Literal vorbind, doar cifrele trebuie scrise cu litere, numerele putind fi scrise cu cifre. Iar "traducerea" ta e greșită, dau doar un exemplu: douăzecișiunu, nu douășunu, care e termenul popular.

| Drolja a răspuns (pentru cristi202):

Ai dreptate și tu. Ce să faci, mai greșește omul, cristidouăsutedoi.

| koko3475 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai trait degeaba laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drolja - cu cine te cerți? Ia vezi dacă am dat eu un răspuns la întrebarea asta.

| Xpressurself a răspuns:

Buna, dacă îți place să faci asta nu este înjositor. Ceea ce faci pentru că îți place este ok, indiferent că e cu mâna, oral sau anal. Dar este dacă te pune el să faci asta și apoi râde de tine sau dacă nu îți place și o faci că vrea el și nu contează ce vrei tu, atunci poate să devină înjositor și trebuie să te faci înțeleasă. Îi spui că nu vrei și gata. Nu accepți.
Poți și să termini relația cu el dacă te simți folosită.

| koko3475 a răspuns:

Banala intrebare. nu e injositor nimic cu o persoana care si da nu doar iti cere.

| shookdazed a răspuns:

Decat sa pui asa intrebari mai bine ramai singura...

| paul123paul123 a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, daca este persoana cu care urmeaza sa te casatoresti nu este, daca nu, nu trebuie sa faci asta. Faci cu sotul tau.

| adibadea a răspuns:

Nu e absolut deloc înjositor și poți s-o faci încă din prima zi.

| Mananccopii123 a răspuns:

Dupa cateva minute de relatie(cel mai tarziu)