| SorinaVasi a întrebat:

Buna, e normal ca in timpul actului sexual mai exact limbi in vagin, sa sangerezi destul de mult si nu pare sa fie menstruatia, nu e momentul mestruatiei.Ce ar putea fi? Intrebare pentru o prietena, multumesc.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare a vaginului care se produce in afara perioadei menstruale si/sau eventual in cazul procesului de nidatie, este anormala si din acest motiv reprezinta un semnal de alarma. In astfel de situatii daca sangerarea chiar si foarte slaba cantitativ se produce in mod repetat, reiese ca exista in mod sigur anumite leziuni sau chiar rani care pot fi mai mult sau mai putin grave, si drept urmare consultatia ginecologica devine strict necesara si chiar obligatorie. Multa sanatate!

| SorinaVasi explică (pentru corbulalbrosu):

Aia e ciudat ca este pentru prima data cand sangereaza de cand primește limbi, am sa ii spun tot ce mi-ati raspuns multumesc

| SkyPilot a răspuns:

Nu stiu cum e cu limbile in vagin, pentru ca din experienta mea limba nu incape, plus ca limbile se dau predominant pe clitoris.
Prietena ta trebuie sa mearga la ginecolog, pentru ca probabil ca are niste rani undeva in interior (vagin, col) care au fost activate datorita contractiilor din timpul actului respectiv. Sangerarea nu numai ca este anormala, dar este motiv de ingrijorare datorita usurintei cu care a aparut.

| SorinaVasi explică (pentru SkyPilot):

Asa e ca nu incape limba in vagin, prietena mea s-a speriat putin ca e pentru prima dată când sangereaza de cand primește limbi, am sa ii spun ce mi-ati raspuns multumesc