| Denissa_6338 a întrebat:

E un baiat in liceu care da semne ca ma place sau mai mult ca ma observa. E unul dintre cei mai draguti baieti din liceu si nu o spun eu, ci restul fetelor. De felul lui este timid, e genul de baiat bogat, popular si frumos, dar in acelasi timp foarte timid si arata ca ii e frica sa vada lumea ca el are sentimente. De vorbit cu el am incercat dar nu a dat semne sa-i pese ( am vb face 2 face si pe mess). De multe ori il surprind holbandu-se efectiv la mine timp de 2 zile si dupa timp de 2 saptamani nici nu se mai uita la mine si se vede ca ma evita. De ziua mea, care a fost de curand, am primit flori de la unii baieti si cadouri. Primindu-le la scoala, m-am plimbat prin liceu cu un buchet mare de trandafiri rosii de la un prieten foarte bun. Ziua aceea el s-a uitat dupa mine tot timpul si atunci mi-am dat seama de jocul lui prostesc. Nu stiu ce sa fac si as vrea si eu niste sfaturibig grin :X :* FUNDA si VOT!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e asa poti sa ii zici in fata daca te place si daca il placi spune-i ca vrei sa il cunosti mai bine.

| dincolodevise a răspuns:

Incearca sa-i intelegi comportamentul.Arata-i si tu ca-l placi. Poate el crede ca tu nu il placi si de aceea nu vrea sa-ti zica nimic. Daca esti tu mai indrazneata incearca sa faci primul pas.

| aliybella a răspuns:

Incearca sa te bagi cu el in seama, sa-i dai impresia ca vrei doar o prietenie de la el, intreaba-l ce face, povesteste-i chestii amuzante ce ti s-au intamplat in ultima vreme, dar nu incerca sal seduci, fii cat mai amuzanta si buna prietena pentru a-l deschide dupa aia totul o sa vina de la sine, daca reusesti sal deschizi, sa vezi de fapt daca te place. dar nu exagera ai grija sa nu pari o obsedata :*

| dyav0litza a răspuns:

Daca el e timid fi tu mai tupeista... vorbiti face2face in afara liceului ca sa nu ii fie frica/rusine

| bamse a răspuns:

Eu inteleg ca iti place de el si ai vrea sa fie prietenul tau. Daca e asa, nu te lasa. De obicei baietii timizi asteapta fetele sa faca primul pas, iar ei fac pe durii. Inventeaza un motiv gen ti-e frica sa mergi singura acasa si roaga-l sa te conduca. Dupa un timp ia-l frumusel de brat ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, natural si zambitoare asa si gata. La sfarsit, inainte de ramas bun, da-i un pupic pe obraz si gata. Daca nici dupa asta nu te cauta sau nu te invita in oras, nu-ti mai bate capul cu el.