| Mikioaja a întrebat:

Buna, este adevărat ca daca faci sex slabesti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cat mai des, altfel nu slabesti daca e rar

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia ca in loc sa mananaci, sa faci sex non stop rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Pai daca faci sex, faci miscare, transpiri, depui efort si clar... duci o viata oarecum mai activa (mai mult sau mai putin), arzi calorii.

Dar nu are legatura cu faptul ca simti placerea (sau poate ca nu, depinde de fiecare caz), ca motiv sa faci asta, doar pentru a slabi. Aici vorbim strict de activitatea in sine, daca o putem numi asa in acest context.

Si daca ar fi sa citez specialistii, cica "sexul arde în medie 4, 2 calorii pe minut în cazul bărbaţilor şi 3, 1 calorii pe minut în cazul femeilor".

Numai bine! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Dacă ar fi adevărat nu cred că ar mai fi cineva gras.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Iar voi fetele nu ati mai tine diete

| Sofer a răspuns:

Dacă respecți dieta și faci sex zilnic. Sa zicem ca dai ceva calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da? Bine de știut. big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Arde mai multe calori daca o faceti in zapada, arderea calorilor se exprima prin energia folosita, sexul nu slabeste, un kg are 7700 de calori
**sexul arde în medie 4, 2 calorii pe minut în cazul bărbaţilor şi 3, 1 calorii pe minut**
asta inseamna multe minute, dar vad ca esti cam fierbinte desi 1kg pierzi in noaptea nunti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Atunci abia aștept noaptea nunții ca să mai slăbesc. big grin

| Cineva797406016386 a răspuns:

Desigur, în trei zile de făcut sex consecutiv te faci scobitoare