| Musti967 a întrebat:

Bună!
Este greu să mai găsești o fată virgină în ziua de azi?

13 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Logic ca sunt. Dar sa stii ca daca asta e un criteriu la care te uiti dupa o fata, faci o greseala.
Probabil esti o persoana posesiva care tine cont de trecut. Dar invers? in sensul in care tu nu mai esti virgin (nu stiu daca esti sau nu, dar e un exemplu) si ea este, i-ai spune ca nu ai fi cu ea daca nu mai era virgina? in conditiile in care tu te-ai culcat deja cu 2 fete inainte (sa zicem)? probabil ca da, ca nu conteaza ce ai facut tu, dar conteaza ce a facut ea, nu? laughing
E ipocrit si egoist sa faci asa, ai sa vezi tu cu timpul. Oricum aici nu e matrimoniale, nu te astepta sa dea o fata raspuns si sa zica : da eu sunt! dupa sa o bagi in seama si sa stati fericiti impreuna si sa faceti copii laughing
Totusi problema ta o am si eu. Adica si eu sunt posesiv dar uneori mai incerc sa ma controlez, toate prietenele mele au fost virigine (ironic, nu?) Dar nu am facut niciodata un criteriu de selectie din asta, pur si simplu asa s-a nimerit. Uite, prietenul meu care are aceeasi varsta ca mine (22 de ani) e cu o fata de ceva luni (21 de ani) si era virgina la varsta asta. Si da, crede-ma ca e buna laughing si nu, nu e pocaita sau altele laughing este un exemplu real.
Asa ca termina cu prostiile astea si cauta una care sa te iubeasca cu adevarat. Faptul ca se culca cu tine nu este o dovada a dragostei! este o dovada a atractiei fizice si atat! sa tii minte asta, eu am invatat-o foarte greu.
Asa ca tu vrei dragoste sau sex? sunt 2 lucruri total diferite.
Nu confunda insa atractia fizica cu dragostea! e foarte important! ai sa vezi cu timpul.
Succes!

| OldSoul a răspuns:

Da, este.
Mai bine cauti una mica si o cresti laughing

| mentholinks a răspuns:

Doar pocaite sau urate. Celelalte macar in fund sau in gura tot au luat-o.

| HazelEyes77 a răspuns:

In ziua de azi fetele au tendinta sa si inceapa viata sexuala de timpuriu cam pe la 15-16 ani chiar mai devreme uneori. Ramane la decizia fiecareia ce face cu corpul ei. Asta nu inseamna ca nu sunt si fete care aleg sa ramana virgine pana la majorat sau chiar pana la 20 de ani din diverse considerente. Si e de admirat pana la urma. Concluzia e ca mai gasesti si fete care nu si au inceput viata intima inca.

| Musti967 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc pentru răspuns

| HadesSs a răspuns:

Greu nu e dar sincer de ce ai vrea una?laughing Daca ai sti cata bataie de cap ai la inceput nu ti-ai mai dori laughing

| Musti967 explică (pentru HadesSs):

Este un criteriu de-al meu în alegerea fetelor.

| HadesSs a răspuns (pentru Musti967):

Si ce faci daca dupa ce isi incepe viata sexuala isi da seama ca ar incerca sa vada cum e si cu altul? Cunosc N cazuri happy si vorbesc si din propria experienta asa ca nu iti recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și nici nu văd de ce ai vrea una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fetele sunt in 2 categorii hai sa ziceam in liceu, daca ti minte erau niste fete mai frumoase care erau bagate in seamã de tot liceul, acestea au o ratã mai mare a dezvirginarii, dar mai sunt fete care nu prea le oferã multi atentie si se pun cu burta pe carte sau au o personalitate mai ok(nu sunt blonde laughing) aceste au o rata a dezvirginarii mult mai scazute in generalã sau liceu, astea pot cautã baieti mult mai mari decât ele, exemple ar fi ea sa aiba 14-16 ani si el 18-19-20-21 oricum mult mai mare sa fie diferenta de o generatie. Deci sfatul meu este sa cauti fete din liceu, sa nu fie nici prea urâtã dar nici super frumoasã.

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Nu e greu deloc daca cauti pe la scoala primara

| Badboi a răspuns:

Gagicamea are 18 ani si era virgina

| IvonneBk a răspuns:

Este putin greu, mai ales daca vorbim despre fete de aceeasi varsta sau apropiata de a ta. Nu inteleg totusi de ce dai atata importanta acestui "detaliu"...
Esti nesigur pe tine?