| LGP500 a întrebat:

Buna!
Este o fata cu care m-am cunoscut la o petrecere, si nu imi gasesc curajul sa ii scriu pe chat sa-i cer numarul de telefon.
Nu stiu cum sa incep nu vreau sa-si faca o impresie proasta despre mine.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, risti prea mult, las-o pe ea si te cucereasca!

| ჯpLaNe a răspuns (pentru neutrino):

Las-o pe ea pana cand o i-a altu'

| unknøwn a răspuns:

Fata îşi face o impresie proastă dacă nu FACI NIMIC. Dacă faci ceva n-o să-şi facă o impresie proastă.
Nu păţeşti nimic dacă vorbeşti cu o fată. Cel mai rău lucru care se poate întâmpla este să primeşti un refuz şi atât. Un refuz nu e chiar aşa rău.

| sayWhaaat a răspuns (pentru unknøwn):

Depinde de catre cine este oferit.

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Stai si gandeste-te foarte bine la ceea ce vrei sa faci. Daca iti place cu adevarat de ea, iti inima in dinti si ii spui acest lucru. Nu te astepta sa faca ea ca fata primul pas, deoarece nu este corect din partea ta ca baiat. Demonstreaza-i ca esti un baiat care merita cu adevarat sa fie cu ea. Depinde numai de tine. Succes.

| Alexaacrs a răspuns:

Daca nu vei face tu primul pas, nu te astepta sa o faca ea, mai bine iti faci curaj si incerci sa o cunosti mai bine, pana nu apare altul si ti-o ia inainte.