| Crisipopescu a întrebat:

Ce face mai exact un model de video chat, o cunoștința s-a apucat de așa ceva și n-am curajul sa o întreb, dar am o vagă impresie de ce face. Vreau sa știu sigur, ma puteți ajuta?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De obicei isi arata diferite parti ale corpului pe anumite sume de bani, plus alte activitati in care ai nevoie de anumite obiecte sa le finalizezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, vorbesc cu persoane. Au o camera in fata. Discutiile pot fi banale si nevinovate, ori cu tenta sexuala. Sau de-a dreptul perverse/explicite.
Persoanele alea platesc bani ca sa o vada, si sa comunice cu ea. Discutand, unele sau majoritatea sesiunilor devin perverse, si se poate ajunge de la striptease la acte sexuale de diferite forme.
Mai sunt tipe care apar imbracate decent si se imprietenesc cu clientii lor, fara sa se dezbrace, dar cred ca majoritatea tipelor care fac videochat se duc mai mult pe partea sexuala, adica incep in lenjerie intima, discuta sec si isi baga obiecte in gauri.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pe scurt e la fel ca o linie erotica, dar in loc numai de voce isi foloseste si corpul in fata camerei video

| xerxes1 a răspuns:

Ofera un fel de consultanta impotentilor care au nevoie de serviciile ei.

| Sky7 a răspuns:

Depinde, sunt mai multe tipuri de studiouri de videochat. Unele pur si simplu discuta cu tipi care se simt singuri, iar altele (majoritatea) isi arata zonele intime in fata camerei video pentru un anumit tarif pe minut. De obicei se castiga bani multi din treaba asta, dar trebuie avut in vedere ca nu este un job pe care sa il practici toata viata. De obicei e practicat de studente care au nevoie sa obtina repede banii necesari pentru chirie, studii etc. Am cautat si eu pe net detalii despre jobul de model pe internet si am gasit articolul acesta, poate te lamureste mai bine: https://wadir.ro/job-de-model-pe-internet/.

| Thedrago a răspuns:

Poti cauta pe net la firma la care vrei sa te angajezi si ii suni