| InVPent a întrebat:

In septembrie incep prima mea zi la liceu si am parul mai mare si vreau sa imi continui " opera", insa mi-e frica despre ce vor crede colegii si profesorii daca imi vor vedea " pletele".
Stiti voi, prima reactie... Tinand cont ca nu cunosc pe nimeni din liceul respectiv, imi e putin frica sa nu isi faca o impresie proasta despre mine... Voi ce credeti?

Poza cu mine: http://imagizer.imageshack.us/a/img912/4706/qIZfiU.png

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu zic sa nu-ti pese de parerea lor. Ei vorbesc doar din invidie, dupa parerea mea. Adica, arata bine, si nici nu ai plete atat de lungi.
Daca ai arata asa as mai zice, dar chiar si asa, nu e treaba lor:
http://41.media.tumblr.com/......o1_500.jpg
Eu sunt fata si sunt tunsa "pixie", toata lumea mi-a sarit in cap cu tot felul de critici, dar nu m-a interesat catusi de putin pentru ca asta este felul in care vreau eu sa arat. Este stilul meu si nu o sa renunt la el pentru ca vrea doamna diriginta sau colegii mei.
Sa nu te tunzi, ba chiar sa-l lasi sa creasca sa arati ca tipul din imaginea pe care ti-am aratat-o! :))

7 răspunsuri:
| InVPent explică:

E un lucru care nu-l intelegeti... Eu nu cunosc pe nimeni din liceul respectiv, si nu am prea multi prieteni, m-am mutat de curand in orasul acesta si nu vreau sa fiu vazut rau si sa stau intre patru pereti toata ziua...

| Cσcσ a răspuns (pentru InVPent):

Stai linistit, te vei integra foarte bine, mai ales ca esti nou.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai putea sa umbli putin la breton, unii profesori ar putea sa se ia de asta.
Daca inveti bine, ai un comporament exempar, nu conteza lungimea parului.
Vorba celor de la Pasarea Colibri
,, Nu conteza cat de lung am parul
Important e cât si cum gândes''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e pana sa poti zice ca ai plete fara sa trebuiasca sa pui ghilimele. Normal ar fi sa iti lasi parul cat de lung vrei, pentru ca nu e treaba altora ce faci tu, atata timp cat nu ii afecteaza pe ei cu nimic.

| addda2a a răspuns:

Parul lung chiar arata super bine dar, necesita ingrijire speciala.Fa-ti-l drept sau ondulat/cret ca sa nu stea aiurea si infoiat ca si eu il am lung si des si urasc cand mi se infoaierolling on the floor

| elisaelisuca a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iti pese de parerea altor persoane, daca tie iti place e ok. Lasa lumea sa vorbeasca, fi cum vrei tu sa fi daca rad de tine sau ceva de genu da-le replica imediat! Funda? ♥

| myproblem2000 a răspuns:

Iti sta foarte bine, acesta esti tu si asa iti place sa arati. Nu trebuie sa iti fie frica de ceilalti. Nu ar trebui sa te tunzi, pentru ca prietenii adevarati te accepta asa cum esti, iar profesorii sunt mai interesati de cunostintele tale decat de parul tau. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy