| AlexutuDeiu a întrebat:

Este o fata cu care ma inteleg foarte bine, de fapt cu ea ma inteleg cel mai bine.
Faza e ca imi place de ea si cand am intrebat-o ultima oara daca ii place de cineva ea a spun Nu.
Mie frica sa ii spun ca imi place de ea ca sa nu ne stricam prietenia.
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Intrebarea corecta era : vrei sa fim doar prieteni sau ai vrea sa fim mai apropiati? Pune-i problema in acest mod si vezi cum reactioneaza. Daca nu spune 'nu' e de bine(daca o spune, asta e.n-ai ce face si e urat sa mai insisti! s-ar putea s-o pierzi si ca amica.dar daca esti istetz s-ar putea ca intr-o buna zi...)Daca se eschiveaza, asteapta ca tu sa-ti versi inima primul.Iar cazul cel mai fericit -spune 'da' si de-atunci incolo vei avea alte dileme mult mai dulci pe care 'dashteptii' da pa TPU le asteptam cu drag.nu de-alta, dar ne-am plictisi de moarte fara 'dilemishti' big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

pls funda pls funda pls funda

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Probabil ca atunci cand ti-a spus ca nu ii place de nimeni ati fost intr-un loc popolat..si i-a fost rusine sa spuna.dar daca te intelegi bine cu ea, ar fi bine sa ii spui!
Fetelor le plac baietii sinceri!

Incearca sa ii spui asta fata in fata nu pe nu stiu ce messinger sau facebook, intr-un loc intim, si incerca sa i-o spui din suflet!

I-a curaj!
Succes