| Maria_Adina_2001 a întrebat:

Ma numesc Alina si am 14 ani. Eu am un prieten foarte bun cu care ma inteleg de minune. Avem multe in comun si nu exista zi in care sa nu vorbim. Mie imi cam place de el iar el cred ca m-a bagat in friendzine. Doar ca sunt geloasa cand unele fete stau cu el. Mi-e frica ca nu mai sunt eu pe primul loc. Iar cand planific o iesire cu el...invita si alti prieteni. Deci cum fac? Nu vreau sa ne stricam prietenia dar nu stiu ce sa ii spun ca sa ne apropiem mai mult.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Probabil ca inca nu si-a dat seama ca il placi. Vezi tu, prieteniile dintre un baiat si o fata ori duc la friendzone, ori duc la o relatie. 1 din 2.

Nu prea ai ce face in cazul tau. Are si el alti prieteni,nu te are doar pe tine...
Eu as zice sa-l lasi putin sa respire,sa-i lasi putin spatiu si dupa sa-i zici ca il placi. Nu ai de ce sa fii geloasa daca vorbeste si cu alte persoane! Nu are cum sa le ignore pana la urma, doar nu ai vrea sa para un ingamfat prost crescut.

Momentan asteapta si incearca sa fii normala, lasa-i putin spatiu.
Daca te place atunci o sa faca el vreun pas. Daca nu atunci poti sa-i spui tu dar in cazul acesta ori iti strici prietenia ori deveniti mai mult decat prieteni.
Eh, nu risti, nu castigi, nu?
Sarbatori fericite!