| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena cu care ma inteleg foarte bine, dar ne place de acelasi baiat. Ea mi-a spus ca ii place de el, dar eu nu i-am spus. El este cuplat, iar noi am fost colege cu el. Ma tem sa ii spun prietenei mele ca imi place de el ca sa nu stricam prietenia. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

Nu are de ce sa se supere, nu tu alegi pe cine sa placi. Plus ca simpatia voastra pentru baiatul ala e trecatoare. Spune-i, e mai bine sa afle de la tine.

4 răspunsuri:
| AsiSoyYo a răspuns:

Mai bine spune-i:
(numele) si mie imi palec de (numele) de (cat timp il placi) si mi-a fost teama sa iti spun pentru ca eu nu vreau sa stricam prietenia noastra. Eu sunt dispusa sa renunt la el pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga andraelenaandra, problema este ca eu nu sunt dispusa sa renunt la el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de cum e prietena te. Daca sunteti fericite sa vorbiti mereu despre acelasi baiat, ar trebiui sa-i spui. Daca atunci cand ii spui zice lucruri ca "E al meu! Sa nu te apropii de el!'', atunci mai bine nu ii spune.Toate fetele am fost in situatia asta, dar gandeste-te bine ce e mai important (baiatul sau prietenia). Eu zic ca mai bine renunti la el si iti pastrezi prietena, pentru ca el e doar un baiat si o sa mai gasesti o multime ca el sau chiar mai buni, dar nu poti sa iti gasesti o prietena la fel pentru ca fiecare prieten are ceva special. Daca chiar vrei sa stai cu el poti sa ii fi si o prietena buna.

| DeeDee_2687 a răspuns:

Paisa sty ca si eu am fost in acelasi caz ca si tine sad...si i-am explicat prietenei mele si i-am zis ca o sa-i fac loc liber si nu o sa ma bag. sfatul meu este sa-i spui prieteneitale si sa no minti:*