| anonim_4396 a întrebat:

este prima data cand scriu aici asa ca am sa incerc sa fiu scurta si la obiect. Acum un an am cunoscut un baiat de care mi-a placut, la scurt timp am inceput sa fim impreuna. El este cu 9 ani mai mare ca mine(eu am 20), dar parea cel mai bun si bland om. Nu a trecut mult ca a inceput sa imi zica ca el iese cu baietii in fiecare weekend in club, bun, am inteles asta, imi zicea ca el nu vrea o relatie serioasa, ca nu a avut niciodata o relatie serioasa, ca nu-i plac, ca pentru el cel mai important este jobul sau. Iesind cu prietenii in cluburi am vazut ca tot adauga fete la prieteni pe facebook si cand il intrebam ce e cu ele recunostea ca le-a cunoscut in club. Pana si revelionul l-am facut separat pentru ca el l-a facut cu prietenii si eu "nu m-as fi simtit bine". Tot timpu a fost o fire mai rece, desi se poarta foarte atent cu mine, ar prefera sa vorbim o data la doua zile, sa ne vedem de o data- de 2 ori pe saptamana. Asta nu m-a deranjat avand in vedere ca si eu aveam de invatat si stiam ca el nu are timp din cauza jobului, cand era in concediu ne vedeam mai des. Nu am mai suportat raceala asta a lui si am tot inceput sa ne certam, eu geloasa fiind din cauza fetelor pe care le adauga constant pe facebook. Ne-am despartit si ne-am impacat de mai multe ori in cateva saptamani, ne-am despartit o data chiar cu o zi inainte de ziua mea de nastere, lucru care m-a deranjat foarte tare. Am stat cam o luna fara sa vorbim si am reluat legatura. Au trecut 3 luni de cand suntem despartiti oficial insa de vreo doua luni vorbim si ne vedem mai des decat cand eram impreuna, desi obiceiurile lui continua. Cand ne vedem se poarta cu mine de parca am fi impreuna desi nu suntem. Eu inca sunt enervata de fetele pe care le tot baga la prieteni, el in schimb, mi se pare foarte multumit pentru ca a ajuns la "relatia" pe care si-o dorea, lejera. Eu tin foarte mult la el si desi mi-a facut foarte mult rau, cand sunt cu el uit de toate. Eu inca as vrea o relatie serioasa cu el si nu stiu ce sa fac, nu stiu nici macar ce sa mai cred. Sunt multe intrebari pe care tot timpu mi le pun si la care nu pot gasi un raspuns: de ce continua sa agate fete cand iese cu baietii? De ce ma cauta daca el isi poate face orice prietena din fetele pe care le cunoaste? El tine vreun pic la mine? Si de ce lui nu ii e frica ca ar putea sa ma piarda de tot cand eu o sa imi gasesc pe altcineva? pentru ca eu oficial sunt singura. Sper ca ati avut rabdare sa cititi si pentru asta va multumesc sincer! Orice sfat sau raspuns este bine venit si il astept!

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
El nu vrea o relatie serioasa, ca si tine, el vrea o relatie deschisa. Asta e parerea mea. Cred ca vrea sa fie cu tine dar in acelasi timp nu refuza avansurile tipelor din club.
Da, inteleg ca tii la el dar e nevoie de ceva timp sa il faci sa isi schimbe deciziile. Si nu poti fi sigura ca va renunta la distractie si ca va incepe sa tina cu adevarat la tine. Asta tine de tine, de atitudinea ta fata de el.
Nu stiu daca pot sa iti dau un sfat corect in aceasta situatie dar eu zic sa continui sa vorbesti, sa te intalnesti cu el. In timpul asta, poarta-te si tu putin mai indiferent. Incearca sa il faci putin gelos, sa ii spui ca te-ai intalnit cu cu un prieten, ca ai vorbit cu un baiat intr-un anumit context si alte lucruri de genul asta.
Nu ii este frica ca ar putea sa te piarda pentru ca tu nu ii dai senzatia ca o sa te piarda. El stie ca tii la el, isi da seama de asta. Incearca sa il faci gelos, asa cum ti-am spus. happy

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Da,asa cum ai simtit si tu, stie ca tii mult la el si de asta face asa. Nu stiu daca merita sa continui pentru ca pare ca legatura voastra nu duce prea departe dar daca alegi sa faci asta trebuie sa iti schimbi putin atitudinea, sa nu mai fii geloasa, asa cum.ai spus si tu. L ai facut gelos dar pentru cateva secunde pentru ca si el te cunoaste bine si probabil stie ca un baiat te cucereste mai greu.
Banuiesc ca daca l ai suna si l ai intreba asta, jocul ar continua si chiar daca el ti ar spune iar ca nu vrea o relatie serioasa, vorbele astea nu cred ca te ar putea face sa renunt chiar daca poate simti si tu ca lucrurile nu duc nicaieri.

| iubesc a răspuns:

Buna. Solutia e comunicarea. Clar ca e un vagabont care se distreaza si nu il intereseaza altceva. Te sfatuiesc sa ii dai papucii daca nu vrei sa mai suferi in continuare. Sunt sigura ca te-a inselat si poate ti-ai dat si tu seama. Nu te iubeste si nu tine la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul pare foarte in regula. Isi traieste viata, iese cand vrea la club, sta cu orice fata vrea si daca nu se leaga nimic, il asteapta o rezerva tot timpul.

E ciudat cum unii oameni realizeaza ca au devenit bataia de joc a altora si cu toate astea mai cer si sfaturi (in cazul nostru pe TPU).

Ce sfaturi vrei? El isi traieste viata si tu il astepti ca un catelus. Tu spui ca nu mai aveti o relatie de 3 luni, eu spun ca niciodata nu ati avut o relatie. Cand unul dintre parteneri face tot ce vrea de unul singur si celalalt doar il asteapta nu se numeste relatie, se numeste bataie de joc. Daca tu asa vrei sa-ti traiesti viata, multa bafta in continuare.

| e1xtz a răspuns:

''fraero''pai merge si are ''pasa'' doar cand are chef, fara obligatii.

| NnDWtf a răspuns:

Cred ca el are o relatie in paralel cu cea in care esti implicata si tu. Scuza cu baietii la 29 de ani? Seriously? Adica la 30 de ani, baietilor le mai arde de cluburi, bautura? Cu jobul la fel, e cel mai important? Adica iti baga scuze ca intarzie acasa sau ca nu vine acasa ca are mult de munca?

Nu am citit tot. Parerea mea e ca tu esti iubita lui de acasa, atat.

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Asa sunt uni baieti, poate nu tine cu adevarat la tine, mai bine vorbeste deschis cu el si gata, pur si simplu ii zice măi tu mă iubesti sau iti bati joc de mine si gata. Vezi ce spune, comunicarea este solutia big grin
SUCCES :X