| iubescviata21 a întrebat:

Este un baiat de care imi place. Poate şi lui de mine. El are momentan o prietena, de 8-9 luni.el inca mai tine la ea ( nu atat de mult, daca ar fi tinut la ea, nu imi zicea sa ne intalnim, sau chestii d*astea dulci, in perioada in care se despartisera. De ce s-au desparţit? Pentru ca el s-a saturat de atata distanta, distanta dintre ei este foarte mare si aproape nu se vada. Voi cum credeti ca ar fi mai bine pentru toti :sa il las in pace, sa nu ma bag, sa-l uit? iar daca da, cum? imi place muult de el. SAU sa accept sa ne intalnim? Daca va fi cevA intre noi nu as accepta sa fiu eu pe locul 2. nu vreau sa par o curva, nici nu sunt! Tipul nu face misto de fete, il stiu, si mi-au spus-o si prietenii lui! P.S. nu vreau sfaturi de la cei rautaciosi! Nu imi pasa ce cred ei. Cel mai bun raspuns funda :d!

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Chiar de nu vrei sa fii pe locul 2, asta vei dobandi daca te vei intalnii cu el.
Cand au fost despartiti,vroia sa se intalneasca cu tine pentru ca simtea nevoia de cineva care sa-i fie aproape,sa-i mai alin durerea provocata de acea despartire.
E greu sa duci o relatie la distanta.
Nu e langa tine cand ai nevoie de un sarut,o imbratisare! Si d-aia cauta la tine!
E normal ca prietenii lui sa tina cu el.
Tu nu ai tine cu prietenele tale?
Daca nu tinea la prietena lui,se desparteau. E o relatia la distanta si nu are niciun interes sa fie cu ea(daca era aproape poate avea motivele lui)
Si o inseala pentru ca e departe si are nevoi.
Si in plus,baietii din ziua de azi,sunt mai vagabonzi,nu se multumesc cu o fata!
Eu zic sa-l uiti! Pentru ca daca te vei intalnii cu el in repetate randuri, poate vei ajunge sa tii la el si vei sufri!
El nu va renunta la iubita lui, iar tu vei ramane doar cu lacrimile! Asta vrei?
In alta ordine de idei, pune-te in locul acelei fete? Ti-ar conveni sa patesti asa?
Incearca sa ''pui ochii'' pe un alt baiat, care sa fie doar al tau. Sa nu fii pe locul 2.
Nu te critic, pana la urma e alegerea ta daca vrei sa te intalnesti cu el.
Dar ai grija, sa nu suferi!
Off, te pup!
Ai grija de tine!

10 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

E clar ca imediat dupa o despartire nu iti poti reveni imediat.Ai putea accepta sa iesiti, asa poate ii vei fi alaturi, il vei cunoaste mai bine, vei afla ce intentii are cu tine si pana la urma e o iesire.Va petreceti putin timp impreuna si poate pe parcurs, cunoscandu-va mai bine va ve-ti da seama daca se poate intampla ceva intre voi sau nu.Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Eu zic sa-l lasi un timp, iar mai tarziu poti accepta o intalnire, si poate cine stie poate veti fi impreuna.

| JulyStorm a răspuns:

Incearca sa nu te bagi cu forta in viata lui.
El este cel care trebuie sa ia deciziile. Daca va dori sa se departa de fata respectiva, lasa-l sa fie doar alegerea lui, fara sa ai vreo implicare.
Daca o lungeste prea mult, vezi-ti de viata ta. E clar ca vrea sa stea cu fundul in doua barci si ca i-ar conveni sa o pastreze si pe ea si sa te "agate" si pe tine.
Fugi de astfel de persoane!

| uncas a răspuns:

Buna,
eu zic sa mergi mai departe.sa-l lasi pe el sa ia initiativa, nu te implica prea mult ca peste ceva timp sa-ti reproseze ca s-a despartit din cauza ta. Eu zic sa incerci, incercarea moarte nare.bafta

| iubescviata21 explică (pentru uncas):

Si cand zici sa merg mai deprte, la e te referi?

| iubescviata21 explică (pentru uncas):

Sa accept sau nu intalnirea? ce vrei sa zici prin, sa mergi mai departe?

| uncas a răspuns (pentru iubescviata21):

Da sa accepti intalnirea la asta ma refeream.si vezi mai departe cum se comporta cu tine.bafta.scz pentru intarziere

| Meseerye a răspuns:

Gandeste ca el profita de voi...Cum face cu prietena lui asa poate face si cu tine pup

| Damanta a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa nu il presezi tu, dupa aia sa regrete un fapt sau o decizie. Daca el tine la tine asa cum ai spus te va cauta, chiar daca el iti da atentie si tie si ei si nu este hotarat inca este doar pentru ca inca se gandeste care ar fi alegerea buna.Atunci cand te cauta tu doar incearca sa castigi puncte....si orice ai face nu-l presa. Va veni singur. Te pup!