| 7anais8rahela9 a întrebat:

Este vorba despre un baiat, il plac si chiar imi doresc mult sa fiu cu el, pentru ca este o persoana mai retrasa si linistita si este ok in toate privintele. Suntem in acelasi liceu, chiar clasa langa clasa. Eu pe dansul il stiu de cativa ani, dar zilele astea am aflat ca el este acel baiat pe care il cautamlaughing astazi, i-am zis unei colege ca el este frumos si i-am zis numele lui, iar ea a mers in pauza si i-a zis lui ca este o fata care il place si pana la urma i-a zis ca sunt eu. Eu m-am panicat foarte tare, el m-a chemat la el si a zis ca vrea sa ma vada, dar am plecat pentru ca muream de rusine. Pana la urma acea fata i-a aratat o poza cu mine si el a zis ca vrea sa ma cunosca. Eu tot ascunsa am stat, nu am vrut sa dau de el pentru ca imi era teama sa nu fac vreo prostie ceva iar dupa sa nu isi faca o impresie prea buna despre mine. S-au terminat orele, tot am fugit ca sa nu ma vada, iar acum imi pare foarte rau de cum am reactionat, poate trebuia sa vorbim, poate ma placea si el, dar acum... maine nu stiu ce fac la scoala, deci imi doresc din toata inima sa-l vad, sa ma vada si toate. acum cred ca imi va zice ceva daca ma vede, dar eu ce sa-i spuuun? Ce sa fac cand il vad ca vine inspre mine? Doamne, sper sa-mi revin si sa ii arat ca tin cu adevarat la el si ca vreau ca totul sa fie bine.

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Lasa lucrurile sa curga natural. Daca va veni la tine, fii calma, asculta ce iti spune si raspunde-i fara graba. Daca la un moment dat nu ai replica, tragi un pic de timp folosind un zambet dulce, timid si misterios (de exemplu). Oricum, eu zic ca iti faci prea multe griji. Crezi ca el e vreo zeitate? Nu. E un simplu baiat care cu siguranta isi pune aceleasi probleme ca si tine, doar ca lui ii va fi mai greu decat tie...pentru ca el trebuie sa aiba initiativa, trebuie sa se gandeasca la "un discurs" care sa te impresioneze. Misiunea ta e mult mai usoara. Trebuie doar sa il ajuti daca vezi ca eforturile lui sunt stangace. happy

| 7anais8rahela9 explică (pentru wildthing):

Iti multumesc muult! Si da, prea tare ma stresez dar pana la urma degeaba. E si el un baiat oarecare, sunt sigura ca ma va accepta asa cum sunt. happy