| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 17 și el 25. Ne-am văzut de cîteva ori și sunt sigură că i-am plăcut. Am ieșit la un suc împreună, vine cu mașina și mă ia de la colegiu, dar unica problemă e serviciul lui. Nu are mult timp pentru mine, nu mă sună des etc. Ieri m-a sărutat pentru prima dată. Este petru prima dată cînd mă sărut cu un băiat de vîrsta lui. Nu știu cum gîndesc ei la vîrsta asta. Suntem împreună sau nu? vreau să-i scriu un mesaj și nu știu ce. Merită să-l întreb direct dacă e prietenul meu? vreau o concretizare, m-am săturta să-mi tot bat capul. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Un baiat de 25 de ani nu vede intr-o fata de 17 ani decat o " prospatura" in vederea unei viitoare relatii bazate pe sex. Nu puteti avea nimic in comun, nici macar timpul lui liber.

4 răspunsuri:
| CloseToYou a răspuns:

Iubito, si eu sunt in exact aceeasi situatie. Eu 17, el 25. E o diferenta marisoara, care insa se vede din ce in ce mai putin odata cu trecerea timpului. E adevarat ca exista riscuri in a avea o relatie cu un tip de 25 de ani, pe cand tu ai doar 17. El e mai experimentat, si te poate rani destul de usor. Tot ce trebuie sa faci tu e sa te ti tare pe pozitii si sa nu faci nimic din ceea ce nu vrei. Nu-l intrebba daca e prietenul tau, ar fi imatur, ar insemna ca tu deja te gandesti la viitor, si poate nu-i cazul. Ramai putin indiferenta, nu-i oferi nimic pe tava si nu te lasa cucerita de vorbe. Daca chiar tine la tine o sa-ti demonstreze asta, o sa aiba rabdare cu tine. E super sa ai un prieten mai mare, poti invata multe lucruri frumoase de la el. Dar ai mare, mare grija. Ca nimic nu e ce pare a fi. Cat despre mine, eu urmez aceleasi sfaturi pe care ti le-am dat si tie, si pana acum e bine. Muult succes scumpo! :*

| PlayWithMe a răspuns:

Facand un mic calcul 17 25 3+5 =8, in numerologie se spune ca acele cupluri intre care sunt 8 ani diferenta, nu prea rezista de fel, el iti putea fi tatic.Te-ai intrebat oare ce ii place lui la tine? Iar tie ce ti-a placut la el? Faptul ca are 25 si are masina? off

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai postat de 2 ori aceeasi intrebare, nu iti convin raspunsurile sau ce? vad ca deja ai premiat pe cineva, ai grija ca s-ar putea sa fi sanctionata de admin

| pandaAnna a răspuns:

Nu se pune problema în mașină. nu mă iteresează deloc asta. mi-a plăcut modul lui de a fi, cum privește el viața și faptl că mă face să zîmbesc și să mă simt bine și pe asta cu tăticul nu o înțeleg. tătic la 8 ani? am rugat un ajutor, dar nu...