| Eu_7123 a întrebat:

Eu am fost impreuna cu un baiat.La ziua prietenei mele ne-am jucat un joc in care trebuia sa ma sarute un baiat, si m-a sarutat.Eu i-am spus prietenului meu ca m-a sarutat, decat sa afle de la alti, iar el a spus ca nu poate sa treaca peste aceasta situatie si ca ne despartim. Mie nu imi venea sa cred ca vrea asta nici nu am mai stiut ce sa zic, m-am apucat de plans pentru ca il iubesc foarte mult si il voi iubi mereu. Apropo baiatul care m-a sarutat m-a intrebat seara pe mas daca vreau sa stau cu el si i-am zis ca nu, ca am prieten.Acuma nu stiu ce sa fac sa imi treaca supararea, nu mai la fostul meu prieten ma gandesc, spuneti-mi ce sa fac...Sa incerc sa vb cu fostul sa ne impacam, sau sa acc sa fiu impreuna cu baiatul acelaa? Oricum, orice a-si face nu mai la fostul meu prieten ma gandesccrying

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca daca esti implicata intr-o relatie nu accepti sa joci astfel de jocuri. Pune-te in situatia prietenului tau, tu ai accepta ca el sa se sarute cu fete oarecare? Sarutul este un gest foarte intim, toate persoanele pe care le saruti de-a lungul vietii raman foarte importante pentru tine, nu e in nici un caz ceva peste care sa treci cu superficialitate. Eu zic ca mai bine ii lasi pe amandoi in pace si tragi invataminte din intamplare. Data viitoare fii mai atenta cu dovezile de erorism pe care le imparti.

| Allee_4312 a răspuns:

Pur si simplu spune.i. Este doar un joc a fost ce a fost. Daca te.ar pune la un joc cineva sa.l plesnesti pe fostul acesta s.ar supara? Daca numai dintr.atat se supara.inseamna cand o sa apara ceva mult mai dificil o sa fie si mai suparat. Ce cred eu e ca.el voia sa scape de tine si acum a gasit momentul potrivit. Te pouup succes!;*

| marianraz23 a răspuns:

Citeste o carte!

| DizI a răspuns:

Tias recomanda tot la fostul prieten, daca tea iubit si inca te iubeste o sa te ierte, daca nu, nici la celalat baiaT nu te duce pentru ca daca te-ai duce fostul preten ca sa creda ca a avut dreptate si ca l-ai inselat sper ca ti-am fost de ajutor. fundabig grin?

| CristinaT_3029 a răspuns:

Eu zic ca ar fi ok daca ai vorbi cu fostul tau prieten si sa ii explici situatia. Totodata nu ii lasa impresia ca esti vulnerabila si ca ai face orice pentru el. Daca intr-adevar a tinut la tine va reusi sa isi puna ordine in ganduri si sa treaca peste.:*