| madu93 a întrebat:

Eu cu iubita mea traversam o perioada mai urata sad de vreo 3-4 saptamani ne ciondanim si ne certam din niste prostii, practic. Intrebarea mea este: cum as putea sa evit certurile astea? Mutumesc.

Răspuns Câştigător
| sparkyy1990 a răspuns:

Si eu cu prietena mea am trecut prin asa ceva... dar mai lasati unu de la altu de exemplu chiar daca nu are dreptate in legatura cu ceva mai lasa de la tine si ea la fel happy dar daca nu lasati nici care si va contraziceti normal ca devine cearta big grin funda?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Folosindu-va de creier si implicit de ratiune.

| neutrino a răspuns:

Odata ce bulgarele de zapada a pornit la vale, nu-l mai poti opri. Incercati totusi, daca deja ati inceput, o cura de sex: uneori face minuni. Daca nu, lasati bulgarele liber...

| T0T a răspuns:

Mai bine porti o discutie serioasa cu ea in legatura cu asta si vezi daca relatia ta are un viitor.

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu prietena ta, ca de la om la om si vedeti care sunt cauzele adevarate de va certati mereu.

| Doub a răspuns:

Discutati. Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie.

| Lawliet14 a răspuns:

Mai mult ca sigur ca problema este la unul din voi. Daca inainte nu va certati. S-a dereglat ceva. Cred ca ar trebui sa incerci sa o faci sa constietizeze ca nu e bine, dar sa si incerci sa inlaturi cauza stresului. Unul din voi e foarte stresat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lasi sa-si incerce norocul cu cel de care ii place. Certurile astea apar cand ele cred ca au gasit ceva mai bun si incearca sa-ti caute nod in papura.