| Emilia1015 a întrebat:

Sunt de o luna cu un baiat,si ne certam zilnic din nimicuri,il iubesc mult si el zice la fel, dar nu stiu ce sa mai cred.Am 15 ani si el 18.Cum as putea sa evit certurile? Dau funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| teosbeos a răspuns:

Totul depinde numai si numai de tine. trebuie sa inveti sa cedezi mai usor. invata sa te controlezi un picut, daca tu inveti sa ceezi o va face si el incetul cu incetul. dar sa mai sti un lucru mai bine o relatie cu certuri mici si multe, dar sincera si alta e o relatie perfecta dar plina de secrete. mai bine va mai certati din cand in cand si sunteti sinceri si va iubiti decat sa nu va mai certati si sa nu mai fiti sinceri sau sa nu prea mai vorbiti unul cu altul. si acum recunoaste ar fi plictisitor daca ati avea o relatie perfecta. mult noroc si daca certurile voastre nu va vor face sa va despartiti cine stie poate va vor apropia... putine sanse stiu dar se poate, mult noroc!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iubirea nu tine de ce ti se ofera, ci de ceea ce oferi tu. "Dragostea [...] nu cauta ale sale". (1 Corinteni 13:5)

| Duucu a răspuns:

Ești născută în 99, scrie la numele tău.Nu găsesc alt motiv pentru care tu ai pune acel număr.
Deci, domnișoară de 13-14 ani, băieții la vărsta aceea vor doar să și-o tragă cu tine, sau eventual să te violeze.Ai auzit de tipa din Constanța? A căutat băieți de peste 18 ani, și a ajuns de răsul lumii după ce 5 băieți s-au pus pe treabă...

| Emilia1015 explică (pentru Duucu):

Adica 15 ani..si el nu e ce crezi tu.

| Duucu a răspuns (pentru Emilia1015):

Pănă și o diferență de 1-2 ani contează, deci rămăi mică.
"Dr. House: Dacă ADN-ul ei ar avea o deviere de 1%, ar fi delfin."
Băiatul ori e tocilar, cu acnee pe față și gura strâmbă ori vrea să-și bată joc sau să se "joace" cu tine, altfel nu-mi explic de ce nu și-a găsit una de vărsta lui.Tu știi că o fată la 17-18 ani arată mai bine ca la 14?

| Zenithf a răspuns (pentru Duucu):

Multe nu, stii ce mult strica tenul cosmeticele folosite in exces in 2-3 ani? Avand in vedere ca multe fete incep sa le foloseasca "masiv" cam de la varsta de 15 ani, iti dai singur seama ca nu au cum sa arate mai bine, cu "cratere" pe fata.

| chyccorita a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa ii explici ca nu iti plac certurile care le aveti si sa incercati sa lasati unul de la altul, certurile dese nu aduce nimic bun intr-o relatie daca va certati acum din nimicuri cand va aparea ceva mai grav ce veti face? Trebe sa fiti foarte comunicativi este foarte important asta intr-o relatie.Acum ramane la aprecierea ta ce vei face.Mult noroc.