| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Cum as putea sa evit intr-un fel sau altul certurile cu prietenul meu? 24 din 24 ne certam, ne impacam doar seara inainte de culcare! Pur si simplu ne certam numai pe prostii, daca ne uitam la televizor si suntem plictisiti, gaseste el sau eu un motiv banal si incepe cearta! Am inceput sa nu mai pun la suflet toate chestiile astea. Dar vreau sa remediez cumva, sa evit atunci cand stiu ca urmeaza cearta.

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Asta-i frumusetea, va certatati sa va impacati, facand sex.seara!

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru foxi):

rolling on the floor)) ce uratt suna!

| foxi a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Suna urat dar se practica! Se zice ca toate certurile dintr-un cuplu se rezolva in pat!

| seen a răspuns:

Spui ca el si faci ca tine

Ps Minciuna e cheia succesului

| makino98 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu. Ma cert cu prietenul meu numai din prostii. Un prim pas l-ai facut deja, faptul ca nu mai pui la suflet tot ce spune, un al doilea pas ar fi ca in momentul in care sunteti plictisiti sa recunoasteti chestia asta si sa spuneti ceva de genu " iubitu nu am o stare deloc buna, nu mai bine vorbim maine? " cam asa s-ar evita o cearta atunci cand nu aveti chef de vorba, pentru ca vorbind la telefon ore in sir nu rezolva nimic ( greseala asta o fac si eu ). Daca baiatul este genul de persoana care se enerveaza daca ii spui sa vorbiti mai tarziu, maine etc atunci este o mica problema. P.S. ce a spus foxi ar trebui aplicat, merge de fiecare data. Succes happy