| CrisAli a întrebat:

Buna,eu m-am despartit de fostul acum 2-3 saptamani si acum sunt cu altcineva care ma iubeste mult si eu tin la el dar am primit un mesaj de la fostul sa ne impacam.Si pe fostul il mai iubesc, chiar foarte mult si chiar nu stiu ce sa fac.Actualul se poarta foarte frumos cu mine si are incredere in mine cu fostul m-am despartit deoarece nu avea incredere in mine si asculta tot ce zic altii, deci pe cine credeti ca ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce i-ai insela increderea in tine a actualului, numai ca sa alergi in bratele fostului, de care te-ai despartit si care NU are incredere in tine?
Nu crezi ca e mai bine sa-i dai un motiv real de incredere actualului?
Ramai unde esti, probabil pe fostul tau l-au mistocarit amicii si te vrea inapoi ca sa le demonstreze ca te are oricand vrea.
Nu te-ntoarce, esti mai bine unde esti acum.
Dar tu alegi...happy

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Cand nu sti ce decizie sa iei, ramai pe loc! Daca actualul tine la tine, te respecta de ce sa dai cu piciorul? Pe fostul l-ai avut sti ce poate si ce stie si cum se poarta cu tine, il cunosti si v-ati despartit dintr-un motiv.De ce crezi ca ar merge acum?

| PisSsy a răspuns:

Eu zic ca nu merita a doua sansa. actualul e cel care tine mai mult la tine. si stie ca poate avea incredere in tine...Lasa-l sa ramana pe celalalt cu gelozia luibatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vestea buna e ca, in realitate, nu il iubesti nici pe actualul prieten nici pe fostul. Nu te poti indragosti imediat dupa ce te-ai despartit de cineva pe care il iubeai, in nici un caz dupa 2-3 saptamani.

Vestea proasta e ca vrei sa iti alegi partenerul pe baza unor comentarii de pe TPU scrise de niste oamenii care nu stiu absolut nimic despre "iubitii" tai.

| dragodana a răspuns:

Salut! Am fost intr-o relatie lunga in care au existat despartiri si impacari de le-am pierdut numarul.Parerea mea este ca "nodurile"(despartiri& impacari) se simt si-ti va parea rau ca te-ai desprtit de actualul.Ai un viitor alaturi de noul tip.La fostul vrei sa te intorci pentru ca il cunosti, pentru ca ati fost atata timp impreuna. Uita-te in sufletul tau si, sunt sigura, ca vei gasi raspunsul corect. Apropo, poate ex-ul te-a vazut alaturi de actualul si te vrea inapoi nu neaparat ca ii e dor de tine.Barbatii sunt fiinte sumple.Vor ce au altii.Succes!

| VampireBlood a răspuns:

Rămâi cu actualul. Având în vedere că are încredere în tine (şi e destul de important). Baftă :*

| maryus83 a răspuns:

Nu iti poate spune nimeni ce sa faci, e decizia ta. orice decizie vei lua nu te gandi prea mult daca ai facut bine altfel poate vei ajunge sa regreti.ia repede o hotarare si mergi mai departe si daca nu va merge relatia cu cel care vei hotara tu mergi mai departe asa e viata

| Louysse a răspuns:

E o situatie dificila... eu zic sa ramai cu actualul, daca nu a putut sa te tina aproape de el atunci cand te-a avut, presupun ca nici acum nu va putea. Spune-i ca esti cu un alt baiat si ca te intelegi bine cu el...