| deea_5757 a întrebat:

Eu si baiatul de care imi place suntem intr'a 10, dar nu in aceiasi clasa, nu in aceiasi localitate (face naveta). Vorbesc cu 2 colege de'ale lui. El a avut prietena, dar cred ca acum nu mai are, pentru ca si'a sters pozele cu ea de pe hi5 si la stare relatie apare ca singur. Stiu ca nu e o dovada sigura. El s-a cam uitat dupa mine, dar niciodata nu a lasat ca eu sa vad acest lucru. Cred ca i'a placut de mine, ma refer la trecut pentru ca azi nu l'am vazut deloc, sunt zile in care parca se ascunde sau ceva...
Problema este urmatoarea: ce sa fac in aceasta situatie? De ce nu ma lasa sa vad ca ii place de mine, de ce ascunde acest lucru? Eu chiar as vrea sa pot ajunge sa vorbesc cu el, dar nu stiu cum. El a vazut ca eu ma inteleg bine cu colegele lui. Sa le zic la colegele lui sa imi faca cunostinta cu el, nu cred ca merge pentru ca ei nu vorbesc, iar faza cu mesu' nici atat. Am nevoie de ajutorul vostru.
Scuze daca v'am plictisit.
Dau funda.
Pa, pa:*:*

2 răspunsuri:
| loving2008 a răspuns:

De ce majoritatea fetelor vor sa fie ''vazute'' de baiatul de care le place? Pe majoritatea siteurilor vad intrebari de genul asta.De ce nu lasi lucrurile sa vina de la sine? Baiatul ar trebui sa te ''observe'', nu tu pe el crede-ma.
Lasa timpul sa decida si nu te baga in viata lui ca ''musca-n lapte''!

| flavyus a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el si sa-l intrebi daca te place /bineinteles nu mergi direct si il intrebi...stiti voi fetele cum