| IoanaAnghel24 a întrebat:

Buna! Eu si iubitul meu suntem amandoi virgini. Credeti ca ar fi fost mai bine ca macar el sa fie mai "experimentat"? Se poate intampla ceva rau daca amandoi facem sex pentru prima data? E ceva ce ar trebui sa stie?

Răspuns Câştigător
| doareu876345 a răspuns:

Eu cu prietenul meu am fost amândoi virgini. totul va fi ok, doar sa fiți foarte sinceri unul cu altul și sa spuneți care cum va place. deoarece e prima oara nu veți știi exact cum și în ce fel preferați mai mult. stați liniștiți ca va fi de vis. tot ce ar trebui el sa știe e sa nu te grăbească și sa tina preludiul destul de mult timp. spre exemplu, la mine și prietenul meu eu I am zis cand ma simt cu adevărat excitanta destul și preludiul poate înceta pentru next step happy

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ca barbat el trebuie sa stie sa faca tot, trebuie sa stie cum sa rupa patul cu tine

| ania a răspuns:

Ati fi mai fericiti daca nu ati face sex deloc inainte de casatorie.Si noi am fost virgini amandoi cand ne-am casatorit, am citit fiecare o carte care se numea - Viata intima in casatoria crestina, a primit sfatuei bune si de la unul din nasi si totuk a fost psrfect de la inceout.Sexul cu aprobarea constiintei, cand ai alaturi pe cuneva dedicat sa fie langa tine la bine si la rau, cand percepi ca si Creatorul se bucura impreuna cu tine de placerea ta, e implinirea maxima.

| Sofer a răspuns:

Faceți doar cu prezervativ și nu o sa se întâmple nimic rău.

| Werrich a răspuns:

Da, te rog sa ii spui sa folosească prezervativele ca să nu ne întrebi pe urma despre lichidul pre-ejaculator. Și sa iti montezi sterilet. Distracție plăcută!

| Irinel15123532 a răspuns:

Ar trebui sa stie el, si tu, ca este mai bine sa va pastrati amandoi pentru casatorie, daca veti ramen impreuna pana la final, ceea ce se poate schimba va asigur, intr-o singura luna va puteti desparti, sunt atatea cazuri, crede-ma. Si cea care va pierde vei fi TU, nu el, tu iti vei pierde si virginitatea si prietenul, el doar te va trece pe o lista unde poate vor fi mai multe, sau nu, dar tu nu ai ce sa ii mai oferi viitorului tau sot cu care vei avea si copii, ai daruit virginitatea care odata pierduta nu mai poate fi recapatata, unui baiat la intamplare cu care esti impreuna de vreo cateva luni, dupa felul in care ai pus intrebarea nu cred ca aveti mai mult de 17-18 ani, ceea ce inseamna ca esti foarte usor de manipulat si indusa in eroare.

Asteapta pana la casatorie, nu intretine acte sexuale pana atunci, pastreaza-te pentru viitorul tau sot, este cel mai frumos cadou pe care i-l poti face sotului tau in ziua nuntii. Tu momentan esti neprihanita in acest aspect, tu poti sa fii oricand ca ceilalti baieti si fete care au facut sex si nu mai sunt neprihaniti, dar ei nu mai pot niciodata in viata asta sa fie ca tine, de ce? Pentru ca virginitatea este cel mai de pret cadou, si nu poate fi adus inapoi. Sexul in afara casatoriei este un pacat inaintea Lui Dumnezeu. Nu mai intretine discurii desppre sex, si care ar putea sa te ispiteasca. Dumnezeu a promis o familie fericita si o mare binecuvantare pentru cei ce se pastreaza curati pana la casatorie. Dumnezeu sa te binecuvanteze, citeste noul testament, Hristos te iubeste.
Tot Dumnezeu a promis ca la vremea potrivita ii va da fiecaruia jumatatea lui in casatorie.
Tu ai de facut o alegere, il vei crede pe Dumnezeu?
Sau pe oamenii care sunt gata sa profite de tine ca mai apoi sa te arunce inapoi de unde te-au luat?
Te rog fierbinte urmareste acest videoclip scurt.

https://www.youtube.com/watch?v=prhR-FzRzb0&ab_channel=SiempreJesus

Vorbeste despre rabdarea ca Dumnezeu sa iti trimita in cale persoana potrivita cu care te vei casatori.
Dumnezeu sa te binecuvanteze, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| LostForForever a răspuns (pentru Irinel15123532):

Virginitate unei fete unei femei nu este un trofeu nici un dar nici ceva ce ar trebuie sa conteze cu adevărat.

Dacă iubești cu adevărat nu mai Conteza daca este sau nu virgina dacă iubești cu adevărat nu mai Conteza câți iubiți a avut și ce a făcut cu cine a făcut nu Conteza dacă a avut un copil dintr-o alta relație și ca acel copil este din altă relație sau alta tata tot un suflet este tot un copil este tot o inima are și el și ia tot ce Conteza cu adevărat este acea persona pe care o iubești cu adevărat din inima ta din sufletul tău cu adevărat.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru LostForForever):

Draga prietene, nu te contrazic. Iti pun doar o intrebare, daca este asa cum spui tu, de ce orfelinatele sunt pline? De ce este coada la sectia de avorturi din spitale? De ce statisticile arata ca rata divortului creste pe zi ce trece si de asemenea este coada in salile de judecata pentru partaj?
Cum explici toate acestea daca nu are nicio importanta virginitatea, nu are nicio importanta ca se poate naste accidental un copil care intr-adevar nu are nicio vina, dar si acel copil nevinovat va suporta consecintele faptelor care nu sunt ale lui, ci ale parintilor lui, parinti care au mers pe ideea ''daca ne iubim, totul este perfect, nimic nu mai conteaza'' Nu spun ca iubirea nu este importanta, nicidecum, spun doar ca la o varsta de 19-20 de ani, habar nu avem ce este iubirea, iubirea adevarata nu este doar un sentiment, ci este un angajament.
Biblia spune in 1 Corinteni 13 : Chiar dacă aş vorbi în limbi omeneşti şi îngereşti, şi n-aş avea dragoste, sunt o aramă sunătoare sau un chimval zângănitor.''

Cate persoane nu spun azi ''te iubesc''? De multe ori, aceste perosane nu isi dau seama de impactul cuvintelor lor, daca spui cuiva ''te iubesc'' si nu ai in inima ta decat un sentiment trecator, ai scos doar un zgomot, acele cuvinte sunt doar sunetul corzilor vocale, nu este nimic sfant in ele. Dumnezeu a creat taina casatoriei unde trebuie sa existe dragoste si doar in cadrul casatoriei a creat El relatia sexuala. Dar noi incurcam lucrurile si nu mai deosebim dragostea de atractia sexuala si ''indragostitul'' de moment.
Lucrurile sunt mult mai complexe draga prietene, nu se rezuma totul la ''Daca noi ne iubim acum, nimic nu mai conteaza''

Crede-ma te rog, conteaza, o sa vezi pe viitor ca iti vei schimba conceptiile, dar va fi prea tarziu, si sper sa nu ajungi in acel moment in care sa fie prea tarziu. Ma rog ca Dumnezeu sa iti dea toata bucuria si sanatatea, dar trebuie sa fii atent la alegerile tale, pentru ca unele au consecinte iremediabile. Iti doresc o seara frumoasa in continuare draga prietene. Domnul Iisus Hristos sa te binecuvanteze.

| Werrich a răspuns (pentru Irinel15123532):

Alo, Evul Mediu te cheamă înapoi, suntem în secolul 21!

| Werrich a răspuns (pentru LostForForever):

Lasă-l, Irinel e din Antichitate. Mai rămâne sa vină Ania. laughing

| LostForForever a răspuns (pentru Irinel15123532):

Sti de ce oferinatele sunt pline? Pentruca le place futaia de asta nu știu ce este sa iubești cu adevărat de asta se *** prin baruri și cluburi și toalete și când fac un copil îl arunca la oferinta le place viața sti de ce rata de divorțuri este in creștere? Ca nu stiu ce este sa iubești cu adevărat le place aventurile prieteniile cu beneficii și când le vine un copil Iau pastila de a doua zi și alți se duc și își bag bani la aparate sportive și păcănele nu-și asuma nimic nu-și asuma faptul ca copilul ăla este al lor

Asta ți-o mai spun o data și aicia im încheiat tot ce am avut de zis când iubești cu adevărat pe cinea nu Conteza trecutul nu Conteza cu cine ce a făcut ce sa întâmpla nu are vreo imporanță virginitate nu are importantă ca a rămas cu in copil de la altcineva sau ca nu mai este virgina un om care pune preț pe virginitate unei fete este clar ce Conteza pentru acel om când iubești pe cineva contea cine este acel om Conteza pentru tine cine este acel om nu virginitate ei.

| Werrich a răspuns (pentru Irinel15123532):

Dacă faci ce spune Biblia ajungi ori la închisoare ori la Psihiatrie

| mi25 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Tu in ce lume traiesti? In cea din evul mediu?
Vezi-ti de moastele tale. Si mai lasa propaganda religioasa, ca suntem un stat laic.
Ai vorbit tu cu Dumnezeu? Cat bigotism si cata prostie!

| Holiday a răspuns (pentru Irinel15123532):

"Iti pun doar o intrebare, daca este asa cum spui tu, de ce orfelinatele sunt pline? De ce este coada la sectia de avorturi din spitale?"

Din cauza lipsei de educatie sexuala si a educatiei in general.

"Cum explici toate acestea daca nu are nicio importanta virginitatea, nu are nicio importanta ca se poate naste accidental un copil..."

Pe principiul "nu iesi din casa, nu te calca masina". Nu asa merge treaba. Poti iesi din casa si sa nu te calce masina daca te asiguri cand traversezi strada. Tine de educatie. La fel si cu sexul. Daca stii ce masuri trebuie sa iei, nu apar copii "accidental" nici daca faci sex de un milion de ori. In secolul 21 doar prostii ajung sa procreeze "accidental".

| Holiday a răspuns (pentru Irinel15123532):

"...dar tu nu ai ce sa ii mai oferi viitorului tau sot cu care vei avea si copii, ai daruit virginitatea care odata pierduta nu mai poate fi recapatata"

Virginitatea nu este un cadou. Nu e nici ceva care ti-ai putea dori sa redobandesti. Ba chiar dimpotriva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Irinel15123532):

Esti nebun? cum sa astepte pana la casatorie?

| LostForForever a răspuns:

E ceva ce tu ar trebuie sa ști el te iubește cu adevărat?

Sau voi doi o faceți ca așa este
Moda de fapt stai așa prieteni cu beneficii cum am uitată eu asta ce înapoiat sunt laughing))