| Nicholass a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am decis ca maine sa facem prima oara sex.Eu am 20de ani, ea 19, si suntem amandoi virgini. Intrebarile mele sunt:
Cu ce pozitie de sex se incepe? Ce firma de prezervative este buna? nu ma intereseaza pretul, doar sa fie bune. happy Daca nu fac cu prezervativ, ea va ramane gravida? Doresc raspunsuri multe! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Mi-e jena mie de rusinea ta. Cum sa intrebi la 20 de ani daca ramane gravida in caz c-o faci cu prezervativ sau nu? Si inca ceva ce ma uimeste. Maine ati stabilit si ora la care o faceati? Ati pus alarma? Bai frate, unele lucruri se simt, nu se programeaza! Mai ales daca iubesti!

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Incearca pozitia misionarului dar in asa fel incat sa ii poti ajuta pozitia picioarelor ei, sunt sanse mari sa aiba reflexul de a se retrage cand simte presiune sau durere. Daca e necesar e bine sa aveti un lubrifiant la indemana. Folositi ceva convenabil pentru a nu pata cearsaful de sange, daca vreti. Prezervative: Durex cred ca sunt bune, alege tu un sortiment. Daca nu faci cu prezervativ, evitati zilele cele mai periculoase si ejacularea in vagin, desi uneori (mai rar, e drept ) e posibila si eliminarea de lichid inaintea ejacularii. Discutati inainte si promiteti-va ca veti trece cu bine incercarea asta si veti fi cei mai buni prieteni! Have fun! happy

| Instinkt a răspuns:

1 prezervativ durex parerea mea 2 incepeo so saruti usor indreptandute spre sani si dzbreaco incet iar dupa aceea las-o p[e ea sa stea deasupra asta e parerea mea sau chiar sex oral

| snepy a răspuns:

Salut Nicholass, imi pare rau sa aud acest lucru despre parintii vostri, condoleante.
Revin la intrebarea ta
Cu ce pozitie se incepe?
R: Incearca pozitia misionarului ( http://men.style.com/......nary_h.jpg )
Firma de prezervative bune
R: Durex, sunt cele mai bune.
Daca nu faci cu prezervativ, risti sa ramana gravida chiar daca nu ejaculezi in ea
Cumparati un lubrifiant pe baza de apa, o sa va ajute foarte mult
Ai rabdare cu ea, nu va panicati, incearca ca preludiul sa dureze mult ca ea sa fie relaxata si "incalzita"

In rest, toate vin de la sine, nu uitati de COMUNICARE, si ai grija de ea.
Succes

| CrucifiedCountess a răspuns:

Durex, misionarul. daca faci fara prezervatic(desi nu te sfatuiesc caci esti virgin si nu sti cand s-o scoti) ai putea sa. fara. si o scoti cand iti vine sa...

| Mihaic93 a răspuns:

Durex durex! big grin pozitia? care vrei tu!

| roxy_5007 a răspuns:

Pai prezervativele durex is cele mai bune si pozitia nu conteaza

| pas a răspuns:

Ce rai sunteti! Nu toata lumea are atate4a cunostinte despre sex ca voi... Uni aud de lucru asta dupa 20 de ani si nu stiu cum se procedeaza. Care e problema voastra? Ati auzit de cazul acela din China cand un cuplu nu intelegea de ce nu pot avea copii!? Ideea era ca dupa 20 de ani impreuna ei credeau ca un copil se concepe prin sarut! Asta stiau ei despre sex: sarut si atat. Deci se poate si "mai rau" depoinde de educatie. A fost dat la stiri acum vreo 4 ani, daca nu ma insel. Mi s-a parut cu totul nobil si copilaresc, voi chiar credeti ca sexul e totul? Pentrru Nicholass: daca au dreptate si nu ai 20 de ani e grav dar daca e cum spui tu; curaj ca restul vine de la sine.

| Jupiter a răspuns:

Incepeti cu ce vreti, nu e o regula. Exista sanse foarte mari ca ea sa ramana gravida daca o faceti fara prezervativ.

| flysky a răspuns:

Eu stau si ma intreb cum ajungeti voi la varsta asta? "Prietene" ai 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au spus si Flav, dragostea nu se programeaza, o faci cand o simti! Si nu poti da pe google un search, pozitii sexuale sau ce mai este si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicholass, poate ramane gravida daca nu folosesti prezervativ, multe femei si barbati sunt convinsi ca nu se poate ramane gravida daca ejaculezi in afara sau daca fata nu are orgasm, nu are a face. la inceputul actului sexual vor exista scurgeri, este vorba de lichidul lubrefiant, care contine spermatozoizi in cantitati mici si care spermatozoizi nu au aceiasi mobilitate ca si cei din timpul ejacularii si pentru ca nu sunt expulzati cu forta pentru a ajunge la uter. dar spermatozoizii in conditii optime pot trai si 5 zile in vagin, adica exista risc si nu merita sa-ti asumi o raspundere doar pentru faptul ca nu sunt atat de mobili.acelasi lucru se intampla si cu ejacularea "afara" se poate ramane datorita secretiilor care se elimina pe parcursul actului sexual.cu orgasmul se intampla la fel, chiar daca fata nu are orgasm spermatozoizii tot ajung la uter si pot fecunda ovulul.se poate ca prima data sa fie un fisco pentru amandoi, dar e vorba de practica si de tandrete.foloseste prezervativul, eventual mergi la medic cu fata si acesta o sa recomande pastile anticonceprive, dar as mai adauga un lucru.pana faci si tu si ea analize, ar trebui sa stiti daca vreunul dintre voi are hepatita(sau chiar cineva din familie)sau alte boli care se pot transmite pe cale sexuala si de care poate nu aveti cunostinta. te poti infecta cu un virus fara sa iti dai seama, cu o foarfecuta, la dentist, cu aparatul de ras strain e.t.c.trebuie sa va protejati si sa nu iti asumi nici un risc, pentru ca un avort este o chestiune dureroasa si fizic si psihic. cat despre pozitie, clasica, ea intinsa pe spate si tu deasupra, nu incerca mai mult pentru ca inca sunteti la inceput si nu are rost sa te arunci in "figuri" mai ales ca ea are nevoie de multa tandrete si nu de acrobatii pentru moment.mare atentie la igiena in general (valabil si pentru sex oral, dar asta mult mai tarziu, acum chiar ca nu ar fi momentul)

| Nicholass explică:

Bai flav, tine-ti parerile astea la o parte si daca vroiai sa ma ajuti imi spuneai ce trebuia sa fac! Eu am fost singuratic...si nu am discutat cu nimeni despre sex.Deabea acum ne-am bagat net... Eu sunt mutat de 5 ani la prietena mea .pentru ca parintii mei si ai iei sunt decedati de foarte mult timp...si pe uni ii doare drept in c*r. mai lasa parerile astea si incearca sa ajuti oameni pe TPU nu sa ii enervezi la culme!