| Elena0827 a întrebat:

Buna, eu și soțul meu ne dorim un copil foarte mult.
Am avut 2 contacte sexuale, care s-au terminat cu ejaculare in mine, după primul contact am urinat. Menționez ca nu eram in perioada fertila si nici la ovulatie.
E posibil sa rămân însărcinată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa ramai gravida, apai nu fa 2 partide de sex din an in paste, ci sex facut ZILNIC si vei ramne cu siguranta gravida!
Succes!

PS nu inteleg ce treaba are urinatul tau cu contactul sexual,... fiind 2 gauri total separate, una pentru urinat si alta pentru sex si menstruatie.

| Elena0827 explică (pentru Violleta2022):

Nu știu ce ai înțeles tu, dar eu am zis ca am avut 2 partide intr o searahappy nu ca fac sex din an in paste

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ovulatia ta se produce în maxinum 4 5 zile de la contact și totul e în regulă cu voi din punct de vedere fertilitate, da.
PS: faptul că ai urinat nu influențează cu nimic.

| Floridori a răspuns:

O sarcina se poate obtine numai daca spermatozoizii ajung in vagin strict in perioada fertila a femeii.
In orice alta zi, o faceti doar pentru placere.

Daca ai un ciclu regulat, este usor sa o calculezi si sa insistati in acele zile.

Daca ai un ciclu neregulat, faceti sex macar la 2, maxim 3 zile, astfel incat sa nimeriti si perioada fertila.
Totusi, in cazul unui ciclu neregulat, categoric ar exista dezechilibre hormonale si eventuale afectiuni ginecologice asociate, asa ca sansele sa ramai insarcinata sau sa duci o sarcina la termen, ar fi mai mici.In acest caz, s-ar recomanda sa se mearga la medic inainte de a face incercari.

Urinatul nu are nicio legatura.

Multa sanatate!

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu sexul se face de 2 ori pe zi timp 6 luni nu o data pe an