| Madalinaa1234567890 a întrebat:

Buna seara TPU, pe data de 3 m-am culcat cu sotul meu, eram in perioada fertila. La primul contact sexual nu l-am lasat sa termine in mine, dar la aprox. 5-10 minute am avut un alt act sexual( tot cu ejaculare afara)
Intrebarea mea este... pot fi gravida? Cam cat la% ar fi posibil sa raman gravidan?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de sarcina este FOARTE MARE, deoarece intotdeauna dupa 5-10 minute sperma semivascoasa ramasa in uretra dupa prima ejaculare, in mod sigur intra intr-un proces de fluidizare si involuntar si pe nesimtite se prelinge din uretra direct in vagin. Cel de al 2-lea sex intretinut intr-un astfel de mod, poate fi considerat ca fiind un sex neprotejat cu ejaculare voluntara in vagin. Nu se poate evalua in procente precise, insa in mod sigur probabilitatea este mare cu mult peste 50%. Multa sanatate!

| Madalinaa1234567890 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos, chiar este un raspuns pe intelesul tuturor si chiar ma ajuta!

| Madalinaa1234567890 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos, chiar este un raspuns pe intelesul tuturor si chiar ma ajuta!
In caz ca sunt gravida se poate sa imi mai vina menstruatia?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Madalinaa1234567890):

Din momentul fixarii ovulului fecundat in endometru (mucoasa care captuseste uterul), se intrerupe legatura uterului cu exteriorul si ca atare dispare menstruatia care nu se va mai produce pe intreaga perioada de sarcina de circa 9 luni. Sanatate!

11 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu as zice ca relativ mica.
Confirma-ne tu te rog.

| Madalinaa1234567890 explică (pentru cristimihailov):

Am sa stau pana in ziua de Paste, normal atunci ar trebui sa imi vina menstruatia si atunci am sa vad. Si o sa va confirm in caz ca va fi

| kandaraki a răspuns:

Esti casatorita, care ar fi problema?

| alexandru0sorin a răspuns (pentru kandaraki):

Man nu toata lumea vrea copii in viata sau poate nu in momentul asta gnadeshte bha inaitne sa intrebi

| kandaraki a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Inaitne? gnadeshte?
dupa cum scrii esti o copila mica, mai bine ai pune mana pe carte decat sa umbli cu mosnegei

| Madalinaa1234567890 explică (pentru kandaraki):

Imi doresc foarte mult, sunt curioasa!

| Madalinaa1234567890 explică (pentru alexandru0sorin):

Noi ne dorim, doar ca nu vreau sa imi fac sperante aiurea acum.

| Roliii a răspuns:

100 %