| al3_9910 a întrebat:

eu sunt la scoala cls a 8-a sh imi place d un baiat care este cls a 7-a(dupa mine varsta nu conteaza). e fff dragut si nu are prietena. dar problema este ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.momentan nu ne zicem nici "buna" sh ar fi ciudat sa ii zic dintr-odata.in pauze unde se duce el, ma duc si eu p acolo, ma fac ca imi iau ceva d la magazin, sau ma duc la baie, etc. el umbla prin scl cu 2 baieti cu care ma inteleg bine, sh deseori vb cu ei, dar el nu prea se uita la mine. da-ti-mi sh mie niste sfaturi, c as putea face. el are id, dar nu are net(asa ca nu prea pot s vb cu el p mess). sunt km timida, dar. daca e nevoie s fac ceva, as face orice.nu mai pot face nimic pentru ca ma gandesc tot timpul la el.va implor s ma ajutati

Răspuns Câştigător
| ellabutterfly a răspuns:

Pai daca zici ca te intelegi bine cu prietenii lui, intreaba-l intr-o zi cand il prinzi singur: hei, tu esti prietenul lui X, nu? nu a venit azi la scoala? sau ceva de genul, ca sa intri in vorba cu el. Si asa incet incet incepeti sa va salutati macar, e un inceput bun, nu? happy Si daca zici ca te intelegi cu prietenii lui, poate te ajuta si ei cu ceva.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. blushing