| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt la scoala cls a 8-a si imi place de un baiat care este cls a 7-a(dupa mine varsta nu conteaza). E foarte dragut si nu are prietena. Dar problema este ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.Momentan nu ne zicem nici "buna" si ar fi ciudat sa ii zic dintr-odata.In pauze unde se duce el, ma duc si eu p acolo, ma fac ca imi iau ceva de la magazin, sau ma duc la baie, etc. El umbla prin scl cu 2 baieti cu care ma inteleg bine, si deseori vorbesc cu ei, dar el nu prea se uita la mine. da-ti-mi si mie niste sfaturi, ce as putea face. El are id, dar nu are net(asa ca nu prea pot sa vorbesc cu el pe mess). Sunt cam timida, dar daca e nevoie sa fac ceva, as face orice, doar ca sa ma pot apropia de el.Nu mai pot face nimic pentru ca ma gandesc tot timpul la el.Va implor sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| RainDrop a răspuns:

Du-te si intreaba-l daca vrea sa fie iubitu tau, simplu si usor

| D A R i U t S s A a răspuns:

Auleu. ce complicat.
Chiar nu stiu ce poti face decat sa vorbesti cu el la scoala.
dintr-un buna se ajunge la un ce faci. si nu stiu intreaba-l ce ora are.etc.
e naspa ca nu are net. ca altfel mergeau lucrurile.
Baftaa!