| Hela a întrebat:

Buna! Exista posibilitatea de a avea o relatie de lunga durata fara atracție sexuala?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

N-are sens.

evenso
| evenso a răspuns:

Da, in cazul in care este pe interes.

| Adry05 a răspuns:

Da, se numește prietenie

| Drimmero a răspuns:

Exista si d-astea, dar e foarte aiurea sa nu te atraga si sexual. Orgoliul ala barbatesc ar fi grav deranjat, pe femei nu stiu cat de mult le-ar deranja asta.

| Apokales a răspuns:

Da, se poate. Se numeste iubire platonica. Cunosc o relatie in care sotia nu mai putea sa performeze, in consecinta l-a lasat pe sot sa-si faca de cap cu altele. Stau impreuna, iar viata sexuala dintre cei doi a disparut.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Atata timp cat exista relatii sexuale fara dragoste, da exista si relatie fara atractie sexuala.