| LordCristobal a întrebat:

Buna fetelor!
Am o intrebare pentru voi inspirata din fapte reale.
Sa zicem ca sunteti la tara intr-o discoteca si dupa ce ati dansat cu un baiat, acesta va propune sa mergeti in satul vostru in caruta lui trasa de doi cai.
Cum ati reactiona la o asemenea propunere?
Ati accepta o asemenea intalnite inedita?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Ce tare.
În zilele de azi ar fi ceva inedit și fun. În loc de o plimbare cu mașina, una cu căruța.
O plimbare în căruță pe câmp/pădure, lângă un râu, luați și câinii/pisicii după voi, muzică bună.Try it, sentiment foarte mișto.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mi-ar place nici sa merg la tara la discoteca si nici sa ma plimb cu caruta in miez de noapte.

| J0B0MAT a răspuns:

E foarte fain cu căruța. Și eu am "condus" căruțe, dar doar cu un singur cal/măgar. Și mereu mi-am dorit să am o căruță cândva. Și un cal sau mai mulți.
Anyway, un băiat chiar a invitat o fată acasă cu căruța? Mi se pare super cool, extravagant am putea spune pentru zilele noastre.

| LordCristobal explică (pentru J0B0MAT):

Da,asta s-a intamplat inainte de Revolutie.Un prieten de al lui tata mi-a povestit ca trebuia sa duca o fata care statea in satul vecin.
Asta s-a intamplat de Revelion intr-o seara de iarna friguroasa.
Au dansat in discoteca apoi baiatul i-a propus sa faca o plimabare in sat cu caruta.
Ajuns acasa a scos caii si caruta din curte in mare secret doaerece taicasu nu ar fi fost niciodata de acord sa ii imprumute caruta.
Ei bine a luat caruta in mare secret si a dus-o pe domnisoara acasa facand acelasi in acelasi timp si un tur al satului.

| J0B0MAT a răspuns (pentru LordCristobal):

Ce tare.
În zilele de azi ar fi ceva inedit și fun. În loc de o plimbare cu mașina, una cu căruța.
O plimbare în căruță pe câmp/pădure, lângă un râu, luați și câinii/pisicii după voi, muzică bună.Try it, sentiment foarte mișto.

| iulia0514 a răspuns:

Pe vremuri se făcea în zona noastră balul strugurilor si fetele erau plimbate de băieți cu căruțele în diferite sate erau foartefrumoși se mai tine și acum doar ca nu mai vor fetele sa stea în caruta! Nu mi-ar place sa ma plimb la miezul nopții cu caruta vara sunt multe gangani și iarna îi frig deci nu!