| Tina01 a întrebat:

Buna fetelor! Am o problema. Am 22 de ani și am o relație de 3 ani cu iubitul meu. Nu m-a atins niciodată. Sunt virgina, dar s-a întâmplat acum câteva zile sa rămân peste noapte si a vrut sa încercam pentru prima data, nu am putut sa stau de durere, s-a împins ft puțin, sa zic 2-3 cm… o durere groaznica, la care nu am putut sa mai stau. Menționez ca n-am sângerat, dar ceva pare schimbat acolo… dacă încerc sa o fac din nou, nu intra… ce sa fac? Mai sunt virgina? Mulțumesc. Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a stiut el sa faca preludiul sa grabit ca un bou, trebuie sa aiba rabdare cu tine sa faca preludiu sa te lubrifieze sunt uleiuri speciale cu care poti lubrifia vaginul dar daca el nu stie ce sa faci, mai esti virgina ca nu s-a spart himenul nu te a dezvirginat, data viitoare spune i sa fie tandru nu ca un animal, trebuie TU sa ajungi prima la orgasm nu el, sa fie rabdator sa stimuleze vaginul sa te incalzeasca, o femeie se încalzeste greu este ca televizoarele pe lămpi, alea trebuiau pornite cu 3 ore inainte de a vedea un meci, ca pana se încalzeau filamentele lămpilor dura, si pierdeai inceputul meciului sau al filmului, asa sunteti voi femeile sensibile delicate si aveti nevoie de rabdare pana va incalziti lămpile figurative.

| Tina01 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc din suflet pentru vorbele sincere și frumoase. nu știu ce sa mai zic, m ai liniștit sa știi. M a gândesc sa ma duc la un ginecolog?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Tina01):

Multumesc pentru fundă, si ma bucur mult ca te am ajutat sincer, ai putea merge la un medic ginecolog doar daca tu simti inca durere in vagin sau ai o rana pe colul uterin, oricum un consult ginecologic trebuie sa il faci macar odata pe an, esti din Bucuresti?

| Tina01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Putem vorbi in privat?

| Tina01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt noua aici, nu știu cum sa folosesc aplicația… poți sa mi lași tu mesaj in privat?

| mihai69 a răspuns (pentru Tina01):

Nu te sfătuiesc.

| Tina01 explică (pentru mihai69):

De ce nu? crying

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Tina01):

Eu iti pot trimite mesaje in privat doar ca tu fiind utilizator junior nu vei putea trimite mesaje, trebuie sa fi utilizator senior ca sa poti trimite mesaje. Aceasta este regula TPU altfel ei nu te lasa, poti deveni utilizator senior dind raspunsuri.

17 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E un nepriceput, trebuia sa te excita rau ca sa te uzi sa nu fie dureros

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita dacă ai respecta planul Creatorului și ai face pe viitor sex doar după căsătorie. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și pe termen lung aduce mustrări de conștiința, stresul unei posibile sarcini nedorite, nefericire.

| Tina01 explică (pentru ania):

Ei bine, e și evident ca asta îmi doresc, din moment ce am 22 de ani… am avut ocazia sa fac asta de multe ori, si nici nu mi-am dat interesul prea mult. Asta îmi doresc, ca primul bărbat din viața mea, sa fie si ultimul. Mulțumesc pentru mesaj?

| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca nu a avut rabdare cu tine sa te excite ca sa te umezesti sis a nu te doara.
Intr-adevar, pare ca s-a comportat ca un bou cu tine, incercand sa te violeze, nu sa-ti faca preludiu si sa faceti dragoste.

| mihai69 a răspuns:

Dacă a "împins" (fie și 3mm) organul lui la tine în vagin, nu mai ești virgină. Chiar dacă nu te-a deflorat.
Mai puteți încerca, dar foarte important va fi ca tu să te relaxezi complet, dar și să fii cât se poate de excitată. Dacă nici in condițiile astea nu vei reuși, nu strică o vizită la ginecolog. Îi explici despre problema voastră și după o examinare va decide ce e de făcut. Posibil o mică incizie a himenului dar sub anestezie locală, iar după vindecarea rănii vei putea începe să îți desfășori activitatea sexuală în mod normal. Eventual după ce mai antrenezi puțin mușchii vaginului a.î. să permită introducerea unor obiecte/ organe de dimensiuni relativ normale. O să te învețe dacă e cazul ce și cum.

| Tina01 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc frumos. Deci tu spui ca numai sunt. Bun. Oricum părinții mei numai au pretenția… mi e doar mila, dacă pot sa folosesc cuvântul asta, am stat atâta timp… și sa pierd asta intr o secunda, e puțin ciudat… as vrea sa pot discuta cu cineva, el e mai mic ca mine cu 2 ani, a mai avut relații… dar nu prea ma i-a in seama la ce spun și ce simt…

| VoidEternal a răspuns (pentru Tina01):

Nu e nicio tragedie, ai vârsta potrivită, ai o relație de 3 ani iar virginitatea nu e coroana de cristal pe care sa o tii frumos in vitrina doar ca sa o admiri. Nu are nicio valoare.

| mihai69 a răspuns (pentru Tina01):

Nu spun eu - asta e definiția virginității: să nu fi avut niciun fel de contact sexual. Ori voi... ați cam avut. Chiar și dacă el nu a fost finalizat.

| CleanHeart a răspuns:

Totul trebuie sa se întâmple finuț
De o chestie sa tii cont, să o pierzi cu el doar dacă știi că e un băiat ce te iubește.

| just4ubr2015 a răspuns:

Da mai esti virgina da sa iti pierzi virginitatea cu el e cea mai mare greseala el fara experienta tu la fel vai de tine