| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare. Iubesc pe cineva de 5 ani de zile, dar niciodata nu am fost impreuna, pentru ca el a fost cu o alta fata.Va dati seama cat am suferit eu.Acum,de vreo 2 saptamani, s-a despartit de acea fata, si ma tot baga in seama.Adica pe mess numai cu mine vorbeste, cand trec pe la el prin cartier vine si ma saluta si vorbeste cu mine... Dar nu vrea sa fie cu mine... Vreau sa zic ca toti baietii de la el din cartier sunt innebuniti dupa minedar eu pe el il iubesc. Ce as putea sa fac ca sa numai sufar atat de mult? Aaaa si ne-am si sarutat o databig grin

15 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

"nu vrea sa fie cu tine", dar te-a sarutat? daca il iubesti si esti in dilema de ce nu incerci sa vorbesti mai mult cu el, daca nu poti fata in fata, pe mes.Banuiesc ca sarutul nu a fost acum 5 ani... daca a fost recent, ai punct de plecare.Acum depinde si de curajul tau de a cere ceea ce vrei, iar raspunsul tau poate fi pozitiv, daca nu...iti vei da seama ca nu ai pentru ce sa astepti nu stiu cati ani in continuare.

| Linda a răspuns:

Eu l-as lasa sa-si limpezeasca gandurile. Poate i-as scrie pe mes ca sa imi scrie doar atunci cand s-ar gandi sa inceapa o relatie cu mine. Nu as accepta sa fiu un plasture pentru durerea lui, dar el sa nu vrea sa fie cu mine. As sta singura vreo 6 luni cel putin, gasindu-mi alte preocupari decat baietii. As parea foarte implicata in alte chestii.

| JustMeFlory a răspuns:

Adica tu in astia 5 ani nu ai mai avut niciun gagic? Mi se pare aproape imposibil sa iubesti atat de mult si sa nu primesti nimic in schimb!

Sfatul meu ar fi sa il uiti pe baiatul ala si sa mergi mai departe! Fa-ti un alt prieten care sa te iubeasca si el pe tine! Plus ca nu vrea sa fie cu tine... Uita-l, si mergi mai departe! Sunt foarte multi baieti, si de ce nu stai cu unul de la el de pe acolo si vezi ce reactie are!
Succes!

| MissCamelia a răspuns:

Pai daca nu vrea sa fie cu tine e clar, treci peste si gaseste-ti un baiat dintre cei care te plac, plus ca asa o sa-l faci gelos si poate reusesti ceva cu el

| dana21 a răspuns:

Pai daca nu te vrea, de ce te ti dupa el, 5 ani... ii exagerat de mult... mai de graba pentru tine a ajuns o obsesie, dar nu cred ca e vorba de iubire... ar fi mai bine sa mergi mai departe, sa cunosti oameni noi, sa incepi sa il scoti din mintea ta... si incearca sa vorbesti mai putin cu el pe mess, si despre sarutul ala... pai un sarut poate insemna multe, sau chiar nimic.

| twidi a răspuns:

Sa inteleg ca lui ii place sa se joace cu ce simti pentru el... dar tot nu vrea sa fiti impreuna?
parerea mea este urmatoarea: cand va mai intalniti si nu te lasa sa pleci spune-i direct ca tu vrei sa fi cu el(chiar daca stie) si sa nu se mai joace cu tine.stati de vorba... poate o sa scoateti la capat.

| twidi a răspuns:

Ce fel de zid exista? De ce nu il inviti la o plimbare sau la un suc sa vorbiti? Adica sa fiti doar voi 2 si sa iti spuna despre ce zid este vorba. Daca te iubeste cred ca poate trece peste el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai asteptat atit nu ai tendinta de a da peste el? Sa nu fie o greseala prost inteleasa in a "folosi"pe altcineva sa te mai coste vreun an sau doi de asteptare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...adica tu il iubesti de 5 ani de zile! OMG!
Nu i-ai zis niciodata? WooW!

Eu... ce as face eu in locul tau:
Ma-s duce la el si i-as spune infata(desi nu este usor) ceea ce simt...si ca el iubesc de 5 ani de zile si ca nu mai stiu ce sa fac...ca nu pot dormi noapte...ca-i aud vocea... unde ma duc numai la el ma gindesc...

ooo...haide...poate o sa mearga...doar va-ti sarutat o data...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat sa fiu si cu alti baieti, dar dupa 1 saptamana raspunsul meu a fost:"nu te pot iubi pe tine...eu iubesc pe altcineva"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-am spus. el stie ca il iubesc de 5 ani de zilewinking

stie. dar cu toate k nu face nimic pentru a ma ajuta sa il uithee hee

adica. daca dau ochii cu el.nu mqa lasa plec.pana nu ma ia in brate.chestii d`astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. faza este... k eu i-am spus de`atea ori k il iubesc...si.chiar zilele astea... mi-a spus ca si el ma iubeste dar nu putem sa fim impreuna... a spus ca intre noi exista un zid pe care nici iubirea dintre noi nu il poaste daramasadil iubesc enorm de multsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor.multumesc de sfaturi ...am gasit un baiat care sunt cu el de 2 satamani...ma iubeste enorm de mult.este foarte atent cu mine, imi vorbeste frumos, ma alinta...Si cred ca si eu incep sa tin la el. tin dar nu asa de mult...si cred ca acest baiat care am stst dupa el 5 ani de zile... o sa regrete... dar eu am sa ii intorc spatele asa cum si el mi l-a intors miehappy

va multumesc enorm de mult pentru sfaturi:*.si care fata vrea sfaturi de la mine.add danutza_scumpik1990

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi o mare greseala sa ii marturisesti dragostea ta) baietii iubesc sa cucereasca nu sa fie cuceriti)) flirteaza cu el, zimbeste cu el dar si cu alti baieti) nu`i arata ca te omoara indiferenta lui...depune niste eforturi si arata ca esti fericita, astfel el va vrea cu siguranta sa te cucereasca.ai grija)))

| zozox a răspuns:

Mda... este ciudat ca tea sarutat si nu vrea sa fie cu tine straight face ar fi bine sa treci mai departe si saty gasesty altul pentru al face gelos...sau chiar dasca nu este frumos, poti sa incerci cu cel mai bun prieten al luiwinking. sper ca ti-am fost de folos