| Ivanutz a întrebat:

am 16 ani si pana acum nu am prea avut prietene, de fapt am avut dar nu multe si nu am pus suflet. Dar de vreo 2 saptamani nu stiu ce s-a intamplat cu mine deoarece m-am indragostit tare tare de o fata din cartier, adica noi ne cunoastem suntem prienteni, in fiecare seara stam si vorbim ne plimbam etc...Nu stiu ce a facut de m-am indragostit asa de tare de ea si simt ca daca nu sunt cu ea mor adica ma simt asa de singur cand nu sunt cu ea. O iubesc si cred ca si ea tine mult la mine sunt sigur de asta dar nu am puterea sa o iau de mana si sa ii spun ce simt am impresia ma va refuza. Ea ma considera un frate asa zice ea mereu dar stiu eu ca nu e asa si cred ca si ea stie ca o plac dar nu are nici unu curaj sa deschida subiectul asta.Nu stiu ce sa fac cum sa fac. Sufar de vreo 2 saptamani simt un gol in stomac din cauza ei o iubesc mult de tot nu am mai simtit niciodata asa ceva pentru o fata.Va rog dati-mi un sfat va rog din suflet.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Stuff a răspuns:

Fa-ti curaj si spunei...ca eu ca fata imi place sa imi zica un baiat ca ma iubeste ...adica daca nu ii spui o sa te intrebi mereu cum ar fi fost daca i-ai fi spus

3 răspunsuri:
| alexuta4you a răspuns:

Din prietenie se nasc cele mai frumoase povesti de iubire(vb din proprie experienta) vorbeste cu ea lasa timiditatea cei timizi au de pierdut daca o iubesti trebuie sa iti gasesti cuvintele si sa faci tot sa fi cu ea.Bafta

| MeOMGirlOSTangelEAH a răspuns:

Da,pai lasi timiditatea la vecinu sau o inchizi in baie.Iei fata frumos de mana, mergeti intr-un loc linistit si o intrebihappy Caci nu vine vecinu cu tine sa o intrebe in locul tau. Caci sigur ea ca fata va intelege ca o placi nu te va omora :*
Bafta!

| Ivanutz explică:

Nu stiu cum sa fac pentru ca sunt mai timid...