| Vio01 a întrebat:

Buna fetelor! Azi(11 ianuarie),mi-a venit menstruatia desi de obicei imi vine pe 13, in fiecare luna! Nu stiu,pot fi insarcinata? Tin sa spun ca nu am facut sex pana acum,decat eu m-am frecat, dar nu mi-am bagat degetele in...Deci nu am facut xxx cu vreun baiat. Si mi-a mai venit o data asa,dar nu mai devreme,ci in loc sa vina pe 13, mi-a venit pe 14. Greturi nu am,dar ma mananca inauntru... Nu imi curge ca la menstruatie, imi curge mai putin! O-i fi gravida? Help

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca esti o fetita mica si inocenta poti adresa o astfel de intrebare de-a dreptul puerila. Inceperea menstruatiei in general se stabilizeaza/regleaza in asa masura incat sa se produca intotdeauna la data fixa doar dupa o anumita varsta iar o diferenta de 1 zi nici nu trebuie luata in considerare. Nu se poate ramane insarcinata fara a avea relatii sexuale decat doar prin inseminare artificiala. Cantitatea de menstra eliminata precum si fluxul zilnic pot sa difere chiar foarte mult fata de menstruatiile anterioare. Simptomele "resimtite" mai mult ca sigur se produc doar in subconstientul tau si din acest motiv poti fi absolut sigura si convinsa ca nu poti fi in nici un caz insarcinata. Multa sanatate.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia venea mereu pe data de 13, inseamna ca este neregulata, fiindca lunile au cand 30, cand 31 de zile. Asadar faptul ca acum este in continuare neregulata nu inseamna absolut nimic.
Daca in activitatile tale nu a fost implicat un barbat, nu poti fi gravida (de una singura).
mancarimile se pot datora unei infectii, determinata fie de abuzul de antibiotice, fie de o igiena incorecta (de exemplu, mainile si organele genitale trebuie spalate bine cu apa si sapun inainte si dupa masturbare, chestie pe care multe fete o cam uita).
E bine sa mergi la medicul de familie. Nu e nevoie sa ii spui mamei ca te masturbezi, ci pur si simplu ca ai mancarimi genitale.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu poti ramane bortoasa daca NU ai facut SEX

| bombonica22 a răspuns:

In fiecare luna fata are anumite dereglari hormonale, intr-o luna iti poate veni mai mult, intr-o luna mai putin, inainte cu cateva zile sau sa intarzie. Asta nu e o problema din moment ce ti-a venit. Si nu, din moment ce nu ai intretinut relatii sexuale cu un baiat nu ai cum sa fi insarcinata...

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am lasat un raspuns detaliat in data de 8 ianuarie la o alta intrebare de-a ta. Citeste-o cu atentie fiindca sunt convins ca-ti va fi de folos.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai facut sex pana acu niciodate, de ce iti faci probleme de sarcina? Sarcina poate veni in urma unui act sexual sau in urma unui sir de acte sexuale.

| Doub a răspuns:

Nu ai făcut ce? xxx? Ce e aia?
"oi fi gravidă"- Hai să dăm cu banul.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici un caz in istorie (exceptam cazul biblic) in care o femeie sa fii ramas gravida de una singura. Adica fara sa fie un barbat implicat in activitatile ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba poti fi gravida daca nu ai facut sex?
crezi ca ramai gravida daca un baiat se uita doar la tine?
stai linistita, ai doar o dereglare, ar fi bine sa te duci la un ginecolog sa te consulta daca vezi ca ceva nu e in regula, daca ai si alte semne, dar de sarcina nici pomeneala.

| Vio01 explică (pentru anonim_4396):

Ms!
Stiu, am si eu o intrebare... Dar ma ingrijorez... Nu pot merge la ginecolog, pentru ca nu vreau sa ii spun mamei! Dar mersi!
Vad eu! Si mama mi-a spus ca nu vine chiar la timp, mereu! Ms!

| Just4Joker075 a răspuns:

Poti sa ramai insarcinata doar prin contact sexual, daca nu ai intretinut cu niciun baiat poti sta linistita ca nu ramai gravida

| Loredana12031995 a răspuns:

Buna draga mea! vreau sa iti spun ca am 25 de ani sunt casatorita si imi doresc un copil iar pentru a concepe un copil traba sa faci sex neprotejat. iar daca u nu ai facut sex neprotejat, dragoste sau xxx cum vrei u sa o iei nu ai cum sa ramai insarcinata de la faptul ca te-ai mangaiat u un pic happy iar menstruatia poate sa iti vina mai repede sau mai tarziu de la faptul ca poate ai niste dereglari hormonale sau ai racit la ovare happy sau ai o posibila infectie care se rezolva cu un control la ginecolog. Multa bafta!