| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor nu ma mai inteleg ce e cu mine, sunt foarte foarte foarte geloasa, nu am mai fost asa in nici o relatie de abia acuma sunt pre pre de geloasa...credeam ca iubitul meu e mai gelos decit mine dar nu e asa : )))) haha ce ma fac? Cind ne uitam impreuna cu iubitul meu la vreun video si sunt fete,si cind vad ca el tot se uita ma inervez,sunt de la nimica toata geloasa. As vrea foarte tare sa nu mai fiu asa,dar nu stiu cum. Incep citeva zile sa nu trag mare atentia, dar nu mi se primeste.Ce ma sfatuiti voi, ce sa fac si cum sa fac?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oh, crede-mă că eu mă chinui să scap de ''boala'' asta de 3 ani şi tot n-am reuşit... încă! (speranţa moare ultima laughing )
Încearcă să faci haz de necaz, eu aşa fac şi deseori, îmi iese. Poţi face şi comentarii gen ''ce faină e tipa aia'', iar dacă el se ''prinde'', va spune că ''tu eşti cea mai frumoasă'' chatterbox şi cu toate că ştii că o zice doar de dragul de a vedea un zâmbet pe chipul tău, îţi va plăcea şi te vei calma. laughing
Eu mai fac mişto de el spunându-i '' dar mult te mai poţi uita la aia'', iar pe urmă închide ochii laughing (important e că nu se mai uită blushing ).
Nah, încearcă să faci haz de necaz cum ţi-am spus şi mai sus şi vei vedea că o să te simţi mai bine.
Oricum, de gelozia asta n-ai cum să scapi, oricât de mult ţi-ar dovedi că te iubeşte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am vedea amundoi american pie miai pune mana la ochi de fiecare data cand e o tipa goala sau isi arata sanii?

oricum mai ai de crescut si o sa te schimbi, deduc ca nu esti nici macar majora pentru ca te a intrebat cineva ce varsta ai si nu ai raspunde deci 1+1 // tie rusine cu varsta ta deci ai cu mult mai putin de 17 ani. crescand te schimbi tu. daca vrei desigur

| Ingusic a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 19 ani

| anonim_4396 explică (pentru Ingusic):

Daca nu oi mintii... multi inainte. tot nu mi ai raspuns la prima intrebare, of of

| Ingusic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da cam asa ar fi...: )))) nu ma recunosc in genereal in ultimul timp
am mereu in cap ca poate ii place de alt cineva poate o vrea pe alta/

| anonim_4396 explică (pentru Ingusic):

Dara iar fi placut, tear fi lasat deja deci... nu te mai omora atat

| MiruD a răspuns:

Gelozia in exces duce la despartire. Pentru ca el ar putea sa se sature sa tot il acuzi si sa se duca la alta.
Toata faza e ca tu iti inchipui orice. Daca e la o bere cu prietenii, daca se uita dupa alta, sau daca vine vreo una la el. Intelegi? tu singura iti faci rau, chiar daca el nu iti da motive.
Incearca sa scapi de gandurile astea. Cand vezi ca se uita la alta sau ceva de genu, ia-l in brate, saruta-l. happy
Te va aprecia mult pentru asta si in felul asta scapi si tu de "boala asta"
Succes!

| ღcamyღ a răspuns:

Pai gelozia unei fete uneori este motivata adica se intampla ceva dar alteori pur si simplu iti inchipui ca el se uita dupa toate fetele trebuie sa ai incredere in el si sa incerci sa nu mai bagi in seama dar totusi daca vezi ceva ciudata trageti niste semne de intrebare ca s-ar putea sa te insele.
Succes!

| Ingusic a răspuns (pentru ღcamyღ):

Da cel mai mult asta eu imi pun aici la mine in cap diferite prostii, asta si mai tare influenteaza asupra mea. El nici odata nu se comporta ciudat adica ca m-ar putea fi inselat, cel mai mult cit eu imi bag in capul meu diferite.

| ღcamyღ a răspuns (pentru Ingusic):

Incearca sa nu te mai gandesti la asta si sa ai incredere in el big grin

| XoJojoXo a răspuns:

Toată lumea te sfătuiește să ai încredere în el. Eu îți zic să ai încredere în tine, în primul rând, și în relația ta. Dacă ești nesigură atât pe tine, cât și pe sentimentele lui, va apărea gelozia... ți-o fi teamă să nu ți-l fure alta.
Se zice că și gelozia e tot o formă de iubire, dar excesele sunt dăunătoare. Când te mai apucă, amintește-ți că el e al tău, că ai inima lui și gândește-te că ești cea mai tare. Sfârșit.

| Blidar_Alexandra_1991 a răspuns:

Cati ani ai, daca imi permiti?