| TpuNoName123 a întrebat:

Bună fetelor!
Pot intra în biserică de Paşte dacă sunt în acea perioadă a lunii?
Este păcat?
PS: scuzaţi categoria.

Răspuns Câştigător
| georgesq a răspuns:

Fii serioasă, ce păcat să fie, e mai mare să nu mergi.

16 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Esti femeie, e normal sa ai menstruatie.
Chiar crezi ca e pacat sa fi normala din punct de vedere fizic?
Si mai ceva, dupa intrebarea care ai pus-o banuiesc ca esti o persoana religioasa asa ca banuiesc ca ai citit si biblia, si ai gasit vreun pasaj unde sa spuna ca e interzis unei femei sa intre intr-o biserica pentru ca e o femeie normala?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...si eu am intrebat mai multe persoane legat de asta si unii au zis ca da e pacat altii zic ca daca esti fata mare poti daca nu sa nu intri ca e pacat.

| Digital112 a răspuns:

Doamanee.Ba daca nu stiti nu mai derutati copii mai bine taceti
p.s : nu ai voie daca ai menstruatie

| LOADING █████████99% a răspuns:

Buna.
Si eu sunt in aceeasi perioada si nu am intrat.
I-am explicat si unei prietene ca nu este bine, dar ea a intrat straight face.
Mie mi-au spus bunica, mama si o vecina ca nu este bine.in concluzie cred ca asa este :d.

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Da,este un pacat...sangele contine niste particule ce daca fac contact cu oxigenul elibereaza toate pacatele omenirii.E cam ca la Cutia Pandorei.si daca o faci in Biserica e si mai rau.

Tu gandesti?

| AngiiiBlake a răspuns:

Nu poti intra. Cand femeia e pe ciclu nu are voie sa atinga nimic ce contine de biserica.

| D33A_5116 a răspuns:

Nu nu este un pacat...pentru ca orice fata are asa ceva, si te duci in casa domnului.iti dau un sfat:"ai grija cum te imbraci pentru ca esti in biserica, si nu trebuie sa se vada ca esti in aceea perioada, Succes

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, e păcat.

| sdasfgasgaads a răspuns:

Ok deci de ce nu ai voie pentru ca acea perioada e data de la dzeu ffs

| Pumba a răspuns:

Mie toata lumea mi-a spus ca ar fi pacat sa intri in Biserica.Dar in pridvor cica e ok.Nici eu nu stiu ce sa cred.happy

| TpuNoName123 explică:

încă nu am întreţinut relaţii sexuale...deci este ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie in biserica dar nu in altar.

| mihaela_6858 a răspuns:

Se zice ca e pacat mare dar la unii am auzit ca daca te duci imbracat toata in alb nu e pacat...dar mai bine nu mai intra daca nu esti sigurawinking intri in alta perioada sau pastele viitor

| Đeeα a răspuns:

BUna! Nu cred ca este pacat.

| Shadow275 a răspuns:

Eu stiam ca poti sa intri daca ai la tine o batista albabig grin

| georgesq a răspuns:

Fii serioasă, mergi liniștită la biserică!