| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cand iesti la plimbare prin parc sau la o intalnire cu un baiata, puneti si voi bani?
Adica daca platiti si voi ditractia sau mancarea.

Răspuns Câştigător
| floringabor a răspuns:

Daca este vorba de iesire in grup fara invitatie, atunci plateste fiecare pentru el; daca cineva invita, atunci plateste cel ce invita sau dupa posibilitatea financiara a fiecaruia; dar daca este vorba dintre iubit si iubita, intotdeauna trebuie sa plateasca baiatul

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa posibilitatile financiare ale fiecaruia. Parerea mea.big grin

| Oana92 a răspuns:

Normal ar fi sa puna si fata bani, sau macar sa faca cu schimbul: o data el, o data ea.

Mi se pare cretina gandirea asta cu "baiatul trebuie sa plateasca''. De ce trebuie? Ce, baietii primesc la nastere saci de bani pentru a putea scoate mai tarziu fetele in oras? Baietii sau parintii de baieti nu muncesc pentru bani, ii primesc de-a gata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu numai ca -mi platesc consumatia, dar, de regula, si pe ei ii platesc, sa iasa cu mine.

| JustStitch a răspuns:

Baiatul trebuie sa plateasca consumatia si nu fata, asa ar fi normal

| DoarBogdan a răspuns (pentru JustStitch):

Asta asteapta laughing

| floringabor a răspuns (pentru JustStitch):

Adevarat. Daca este vorba de iiubit si iubita, baiatul trebuie sa plateasca

| octa2021 a răspuns:

Oana92,ai dreptate, imi pare rau ca nu tiam dar funda.

| Nonzen a răspuns:

Depinde, dacă e vorba de 2 copii, max. 12 ani fac banii-n două. De la 13+ copilăria mai trebuie lăsată iar băiatul ar cam trebui să-ncerce s-o impresioneze. (părerea mea, la mine CAM așa a fost)

| Bigdicky94 a răspuns:

Dupa mine cred ca daca iesi la o intalnire ar trebui sa fi cat mai galant posibil reisind faptul ca la final baiatul nu numai ca-si va plati singur consumatia si restul dar si al fetei.
Acum depinde de varsta si de psibilitatea fiecaruia.
Sper ca te-am ajutat.

| floringabor a răspuns (pentru Bigdicky94):

Asa este logic

| floringabor a răspuns (pentru Bigdicky94):

Daca este vorba de iesire in grup fara invitatie, atunci plateste fiecare pentru el; daca cineva invita, atunci plateste cel ce invita sau dupa posibilitatea financiara a fiecaruia; dar daca este vorba dintre iubit si iubita, intotdeauna trebuie sa plateasca baiatul