| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună!

Fostul meu iubit, cu care am fost împreuna 4 ani, apoi încă doi de încercări de a repara, are acum o prietena, cu care evita sa îl văd, iar ea se uita mereu la mine pe profil și la story. Ma bucur ca și-a găsit pe cineva și ca poate va avea șansa sa fie fericit cu ea. Acum doua zile mi-am pus un story cu niste flori, a văzut prietenul lui cel mai bun și i-a spus probabil. Imediat după acest lucru, el a început sa imi dea unlike la toate postările de ani buni încoace. Mi-a mai lăsat 4 likeuri laughing Efectiv nu am înțeles gestul lui. De ce ar face una ca asta?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In primul rand eu cred ca ar trebui sa recunosti fata de tine insati ca inca il iubesti si iti doresti sa fii cu el, iar apoi, ori sa incerci sa fii din nou cu el ori, daca nu se mai poate, sa incetezi sa-ti mai faci rau si sa eviti orice contact cu el, orice interactiune, fizica sau online. Tu nu vezi ce faci? Te minti ca esti bucuroasa ca si-a gasit pe cineva si ca va avea sansa sa fie fericit cu ea (texte ieftine de film), cand de fapt nu te bucuri deloc, ci esti suparata pentru ca inca il iubesti. Daca nu l-ai iubi, nu te-ar mai interesa ce face el, nu i-ai urmari activitatea online, etc. Razi tu, dar nu e rasul tau. Intreaba-l direct cum stau lucrurile, iar daca raspunsul nu-ti e favorabil, mergi mai departe, gaseste-ti pe altcineva...cum se spune in popor, cui pe cui se scoate.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce mai sunteti prieteni pe Fb si alte site-uri de socilizare?
Chiar va place sa va umiliti ca doi copii mici si sa va sicanati?
Da-i pace si blocheaza-l si pe el si pe noua iubita, ca sa poti sa-ti continui viata, nu sa urli dupa un amarat, care-i cu alta acum si rad de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă se plictisește.

| Willis a răspuns:

Ee și cu tine.
Ca să te prinzi că, dacă ai vrea să mai ai o aventură cu el, e disponibil.
Altfel, să piardă timpul.

| felixf a răspuns:

De ce te intereseaza daca oricum v-ati despartit. Il iubesti inca? Daca nu unlike si break up peste tot. Daca il mai iubesti atunci poate il mai doresti si el oricum te va vrea pe viitor cand cu actuala nu va merge. Barbatii de obicei se intorc in trecut ca stiu un lucru sigur, ea nu ma va refuza niciodata. Deci daca nu mai vrei sa ai de-a face cu el si cu prietena lui blocheaza-i pe amandoi si traieste viata cum vrei tu fara ei. Daca nu e alegerea ta. Dar gandeste-te bine cum vei reactiona cand iti va propune o partida de sex dupa cateva luni sau cativa ani venind la tine cu povestea ca nu am mai fost cu nimeni in ulima vreme.