| alexandrastietotul a întrebat:

Buna funda si vot
Am o relatie de 5 luni
Am vrut sa vad daca iubitul meu ma iubeste am pus o prietena sa isi fac un facebook si sa vorbeasca cu el a vorbit si la telefon "si au vorbit mult ea l-a intrebat dac vrea sa se intalneasca cu ea si el a zis ca are prietena pana mea, el m-a sunat si mi-a zis apoi dupa ce vorbi cu aia mai mult nu imi mai zisa nimic si isi stearsa comvorbirea dupa facebook la el.
El i-a zis ei ca dac vrea sa se intalneasca cu el de revelion si a zis fat ca da
Ea:dar dac vin ma saruti?
El: nu stiu sa sarut daca ma inveti tu
Ea: da cum sa nu sigur ca da
El:Suuper asa
Ea: bine ma scumpule asta e nr lu soramea si ii trebuie la scoal te sun maine dupa nr meu sau vineri
El:off si vroiam sa mai vorbesc cu tine
Ea:lasa ca te sun eu vineri sau maine de la tati
Deci nu inteleg l-am sunat sa vad dac imi zice ca a vorbit cu ea dar nu mi-a zis
El m-a intrebat azi daca nu cumva sunt eu aia sau dacanu cumva eu mi-am facut facebook sa il incerc si i-am zis ca "nu" a zis ca daca sunt eu o sa ne cetam rau
Ce sa fac cum sa-i zic ca eu am fost sau ce sa iii zic simt ca mor crying avem aproape o jum de an impreuna
Ajutati-ma funda si vot

6 răspunsuri:
| pursisimpluAlex a răspuns:

Daca nu ai incredere in el nu trebuie sal testezi asa pur si simplu i`o zici ori te desparti fara incredere nu are rost o relatie happy

| teosbeos a răspuns:

Daca te iubeste ar trebui sa te inteleaga dar dupa cum a reactionat mai bine nu-i spui si uiti si tu totul.''El m-a intrebat azi daca nu cumva sunt eu aia sau dacanu cumva eu mi-am facut facebook sa il incerc si i-am zis ca "nu" a zis ca daca sunt eu o sa ne cetam rau''!

| LilGh0st a răspuns:

Niciodata sa nu-i dai unui barbat motive sa te insele. Dupa cum prea bine se stie, barbatii se gandesc 90% la sex (sau mai mult) si sunt mai predispusi la a-si insela partenera. Dar asta nu inseamna ca te va insela. Totusi, unui barbat nu trebuie sa-i oferi ocazia sa te insele. Barbatii cad usor prada flirturilor femeilor, astfel ca daca o fata vrea, il poate cuceri usor pe un barbat. Din fericire, nu exista prea multe cazuri de astfel de femei, asa ca stai linistita Alexandra si scapa de gelozie, pentru ca nu e sanatoasa intr-o relatie. In relatie trebuie sa aveti doar incredere si comunicare.

| AlexXutzu07 a răspuns:

Buna, uite ca 5 luni de zile nu este de ajuns ca sa demonstrezi cat de mult iubesti pe cineva, se pare ca el umbla din floare in floare si nu doreste o relatie stabila, iarta-ma dar el nu te merita, un baiat indragostit e in stare sa-si ofere si viata pentru persoana iubita, calea unui baiat e alaturi de persoana iubita... El probabil e la inceput si nu a trait momente grele din viata, dragostea se descopera pe parcurs, crede-ma daca el te merita venea direct la tine si spunea asa " Pisoias uite am vorbit cu o fata, ea m-a cautat si a incercat sa vorbeasca cu mine, iti jur cu manuta pe inima, ca inima mea e la tine si nu va sta nimeni in calea noastra". El a judecat cu mintea si nu a procedat corect. Imi pare rau, ai grija de tine si nu uita "Alegerile in viata le faci tu", pa-pa

| BiasDiana a răspuns:

Eu zic ca ti-ai batut joc, ce e asta, test de fidelitate? Mai bine nu-i spune de treaba cu facebook-ul decat sa te desparti de el, spune-i ca esti geloasa sau asa ceva si poate se remediaza ceva. oh go on

| Tudulcelokura78 a răspuns:

Mai bine nu ii spui nimic, poate i.a zis prietenei tale asa doar ca sa vada cum reactionezi tu....pt ca banuieste caa tu esti... daca o sa-i spui dp o sa-ti reproseze ca nu ai incredere in el si ajungeti la altele. Daca la inceput i.a zis ca are prietena si ca nu-l intereseaza, dp a zis asa doar ca sa probeze daca esti tu sau nuwinking:*