| Stefania a întrebat:

FUNDITA!

Nu mai stiu ce sa faccrying. Imi demonsteaza fff des ca ma iubeste, nu sunt cu el, dar sunt cu el intr-o clasa.Azi dimineata m-a imbratisathee hee pentru ca i-am spus ca imi este frig si nu are cine sa ma incalzeascabatting eyelashes si asta a facut in fata colegilor love struck.Nu mai stiu ce sa facsad vreau sa-l imbratisez sau orice, doar sa-l simt aproape love struck.Mereu ma ajuta cand nu stiu ceva, imi ia mereu apararea, imi zambeste (zambet special)... Dar haideti sa va zic ce s-a intampla azisad. La ultima ora a stat cu o fata in banca, o eleva noua happy. Din greseala au dat coarne-n coarne si el s-a ridicat si s-a apropiat de ea sad si se vede pe ea ca-l iubeste sad. Apoi el s-a intors la mine sa vada daca m-am suparat sau nu si ma uitam urat la el, mereu se juca cu ea in ora, am crezut ca mor de gelozie.De aceea a facut ca sa vada cum reactionez? Ce trebuia sa fac? Ce sa fac in acele situatii cand se da la celelalte fete din preajma? (ma rog, nu se da, dar e cam istet). Si ce sa fac sa-l imbratisez sau ce ca sa-l simt mai aproape? El are curajul sa ma imbratiseze! Sa-l intreb daca il pot imbratisahee hee? FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna Andreea. Baiatul asta este indragostit de tine si tu de el.Reflexul pe care-l ai asupra lui este bun, nu-l tine in frau, dar tu ai alta problema.Gelozia. Si nu te vad bine in fata colegilor, daca vei avea o explozie. Vei fi penibila si se vor juca cu nervi tai.
Daca tu crezi ca te poti stapani din cauza geloziei, poti forma un cuplu sau o prietenie. Daca nu mai bine ramaneti asa, amici, colegi.Ai spus ca este istet, baiatul. Da te incearca, se joaca cumva cu focul. Te place, asta este evident din povestrirea ta, dar daca ai deveni prietena lui si l-ai sufoca cu gelozia, ce crezi, v-a mai dori sa fiti impreuna?
Referitor la imbratisarea ta, nu intreba, pur si simplu imbratiseazal si tu. Sigur ii va face placere si lui, si poate chiar asteapta imbratisarea ta. happy
Hai fi fata desteapta, infrange gelozia, nu o lasa sa te domine si sa fi iubita si fericita.
Pup.
nana

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

S-ar putea sa te placa, dar te-ai gandit ca poate el vrea sa fitsi doar prieteni? Si ea pune-te si tu in situatsia celeilalte fete, tu cum crezi ca s-ar simti ea cand v-ar vedea impreuna? Poate ca ea nu s-ar pune in locul tau, dar din experientsa ta de fata, nu prea dezvoltata mintal in materie de dragoste, poate ca ar trebui sa te gandesti si la ea.Itsi e numai tie bine si gata.Nu! Dar ca sa nu zici ca sunt rea si ca ma amestec in treburile tale, vorbeste cu el si spune-i ca-l placi.Si nu e necesar sa-l intrebi daca il poti imbratsisa laughing imbratsiseaza-l direct.

| Hmmmm a răspuns:

Bănuiesc că mai mult de 14 ani nu aveţi. Cel puţin din cum vorbeşti tu, nu cred, refuz să cred că ai mai mult de atît.
Este cît se poate de simplu.Trebuie să inţelegi că faptul că tu îl iubeşti nu îl face poroprietatea ta privata.Nici măcar nu sunteţi impreuna. Ce dracu vrei să facă? Nu ai motive să fi geloasa.
Poate că te place, poate ca nu. Şi pe mine mă ia cel mai bun prieten în braţe si mă pupa în faţa întregii clase. Dar asta nu înseamnă că e ceva mai mult decît prietenie între noi.
Faptul că el se coporta aşa nu înseamnă nimic.
De ce nu stai de vorbă cu el despre asta? De ce nu îi spui ce simţi prentru el? Aşa măcar ai ştii un lucru sigur, ai gasi răspunsul la intrebările tale, şi anume dacă şi el te place sau ba.

| ATHOS a răspuns:

Ce-ar fi sa-ti inima in dinti si de fata cu toata lumea sa-l imratisezi si saruti? Pentru el ar fi o surpriza de proportii care l-ar determina sa ia o decizie. Nu crezi? Desigur ca trebuie sa-ti asumi si o decizie negativa.
Bafta!

| Monica a răspuns:

Daca vorbeste cu o fata, daca glumeste cu ea sau daca se joaca in timpul orei ...nu inseamna neaparat ca simte ceva pentru ea.
Pana la urma este colega lui. Poate si tu ai face la fel.Ai trata-o mai diferit.Se vede foarte bine ca te iubeste si tu la fel.De ce nu va marturisiti ceea ce simtiti unul pentru altul?
Nu ar fi o noutate si asa, probabil ati petrece mai mult timp impreuna!
>big grin

| MaDuTzAaAaA a răspuns:

Wof wof...greu cu dragostea asta
pai daca te vrea trebuie sa lupte pentru tine.arata'i ca nu iti pasa cand se da la alte fete si daca iti zambeste, zabeste'i la loc. uite, sa te invat o chestie: cand sta cu vreo fata in banca, tu du-te la fata aia si zii: hey, cmf? ea o sa zica ''bine'' si o sa te intrebe inapoi, iar tu ''bine/, in cautarea lui fat-frumoslaughing))''. si poti sa o intrebi care e idealul ei de baiat, apoi, cand te intreaba inapoi, sa incepi sa il descri pe el(iar tu trebuie sa faci in asa fel incat sa auda toata convorbirea).

alt truc.nu imi vine in mintelaughing.
te'am pwpat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si tu sa te dai la elbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plss pune o poza cu el

| Kopylas a răspuns:

Parerea e mea este sa ii spui ca tu il placi stiu... suna cam nasol dar asa e poate si el te place si nu are curaj sa-ti spuna si daca nu te place macar vei sti sigur si nu iti vei mai pune mii de intrebariwinking succes

| Dreamlove a răspuns:

Cu siguranta el te place. Si daca ea il iubeste pe el, nu conteaza atata timp cat tu stii ca pe tine te place. Intr-o zi, cand veti fi doar voi 2, incearca sa il imbratisezi si sa ii spui ce te deranjeaza ci ce nu. Sigur te v-a intelege. Bafta!