| larisalala1994 a întrebat:

va rog din tot sufletul ajutati-ma si pe mine cu un sfat! poate ca ma judecati daca nu ati fost niciodata in situatia mea. m-am indragostit de un barbat de 34de ani. asta nu ar fi singura problema pentru ca dupa aceea am aflat ca e casatorit. el sta la acea femeie de aceea s-a casatorit cu ea dar nu o iubeste(asa a zis). mi-a spus ca daca o iubea nu mai venea mereu sa ma vada. mereu cand venea sa ma vada era nerabdator sa ma imbratiseze, sa imi auda vocea, sa ma sarute, sa ma stranga de mana. se vedea in ochii lui acea schipire. si asa s-a facut ca m-am indragostit de el. alaltaieri insa a venit sa ma vada, a zis ca ar sta numai cu mine, ca ar vrea sa ma pape toata, m-a imbratisat, m-a sarutat. cand a ajuns acasa a intrat pe fb sa se joace si eu l-am intrebat asa : "auzi, tu cred ca iti dai seama ca prin chestile pe care le faci, ma faci sa tin la tine.crezi ca e bine asa?". nu mi-a rasp in seara aia, a iesit de pe fb si nu mi-a mai dat niciun semn de atunci, ba chiar mai mult ieri m-a scos don lista lui de prieteni. unii mi-au zis ca ii e frica sa nu simta mai mult pentru mine si de aia. nu il inteleg. multi mi-au zis ca el s-a atasat de mine pentru ca sunt virgina si ca sunt fata cuminte pe cand nevastasa. in fine. eu nu stiu ce sa fac. imi doresc sa-l vad. i-as trimit un mesaj sa ii zic ca nu a jucat corect fata de mine dar nici nu stiu cum sa-l formulez. nu stiu ce sa fac. am inceput sa tin la el, m-am atatsat de el. ce sa fac? mereu cand venea compania lui ma facea sa ma simt bine, stai ce sa imi spuna ca sa ma simt bine. parca imi lipseste. ce pot sa cred din comportamentul lui? dati-mi si mie un sfat va rog.

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Wow! Am citit si m-ai lasat fara cuvinte! Sa stii ca experienta pe care o am imi permite sa iti dau un sfat care sa te faca sa iei alegerea justa! Larisa te cheama? Oricum eu am sa iti zic asa...Larisa te rog gandeste ca e insurat si nu stii nimic despre viata lui de familie! Il cunosti doar prin felul in care se comporta cu tine! Dar in spatele lui se ascunde un intreg labirint de care nu stii nimic! Te-ai intrebat ca poate cauta o aventura? Iar tu care esti o fata sensibila, deosebita esti tinta lui perfecta de a beneficia de o dragoste pe care eu cred ca nu o merita! Oamenii care se ascund se dovedesc a fi lasi, daca te iubeste asa cum sustine de ce nu ramane cu tine si pleaca acasa unde il astepata o alta femeie? De care tu nu stii nimic, despre care lasitatea din el ti-a zis ca doar nu o iubeste? Dar ce face cand ajunge acasa? Face dragoste cu ea gandindu-se la tine? Te rog ai un pic de luciditate si pune-ti aceste intrebari fara raspuns, gandeste-te la repercusiuni, asculta-ti prietenii care sigur nu te invata de rau, ai incredere in tine si mergi mai departe, considera ca a fost o alta fila a vietii tale de care vei vedea ca mai tarziu nu vei fi demna, dar care va fi fost o experienta! Tu meriti mult mai mult decat sa fii o halta si o statie pentru el in drumul spre casa! Esti o fata plina de sensibilitate si asta il face sa profite de naivitatea ta! Fa-ti cadoul perfect de aceste sarbatori si renunta la el, indrepta-ti atentia spre un baiat care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum meriti, nu un om care se ascunde dupa aceasta masca perversa! Te rog ai grija de tine si mergi mai departe, meriti mult mai mult de la viata! Iti urez multa bafta si oricand ai nevoie de un sfat ma gasesti aici!

| fabiola a răspuns:

Sunt din pacate multi care procedeaza asa! Ma bucur totusi ca ai sesizat la timp jocul lui necinstit! Rupe legatura fara resentimente, mai tarziu acest gen de oameni iti lasa un gust amar, iti ranesc sufletul.Nu meriti asta!

| liz23 a răspuns:

Sincer orice barbat insurat care are o relatie extraconjugala,isi vorbeste de rau nevasta,asta nu insemna ca o va lasa. Faptul ca s-a intalnit cu tine,ca poate s-a simtit iar tanar in preajma ta,ca si-a dorit sa mai fie cineva acolo in afara casniciei nu insemna ca te iubeste.Un om care nu isi respecta sotia,nu se respecta pe el si in nici un caz pe tine.El este un om matur,la varsta pe care spui ca o are,e foarte constient ca relatia voastra nu are nici un viitor, tu spunandu-i ca ti la el, probabil si-a dat seama cat rau iti face.Asta e una din variante. cealalta fiind acasa nu poate comunica cu tine pentru ca nu vrea probleme cu sotia. Sfatul meu este sa incerci sa gasesti pe cineva care este numai al tau, sa te gandesti ca roata se intorce in viata asta si de principiu nu e bine sa fi a treia roata intr-o casnicie.

| soul2soull a răspuns:

Bla bla vrajeala ca sa te bage in patul lui tu esti doar o aventura pentru el incearca sa constientizezi asta ...pare rau dar asta este crudul adevar. cautati pe cineva de varsta ta nu barbati insurati cu ei nu vei avea decat o partida de sex buna altceva nu vei avea de la ei. poate, doar o lectie de viata

| vipande11 a răspuns:

Pentru inceput cati ani ai? Sa stiu ce sa zic. Ca daca nu-ti cunosc varsta nu pot zice asa numai ca poate ai 15 poate ai 20 poate ai 25 sau poate esti mai mare ca el. Te rog varsta ta big grin

| ania a răspuns:

Probabil te- a scos de pe lista ca sa nu observe nevasta-sa.Cand o persoana ti se pare atractiva si e amabila cu tine e normal sa-ti apara sentimente si cu cat iti lasi mintea sa mediteze mai mult la persoana lui cu atat sentimentele vor fi mai intense. A fi casatorit nu inseamna ca nu mai poti sa te simti atras de alte persoane de sex opus ci ca daca partenerul si casatoria sunt importante pentru tine, alegi sa fii fidel si sa nu lasi pasarile care zboara sa-si faca cuib in capul tau. Cel in discutie pare a se iubi cel mai mult pe sine. Meriti mai mult.

| edwinalin a răspuns:

Mai tu esti doar un copil si sa stii poate tea scos din lista de prieteni ca poate il prindea nevastasa intelegi? si ar trebui sal lasi in paca ca sa nu-i faci probleme cu nevastasa ca poate se supara dupa aia toate viata pe tine intelegi?
ca si eu am 27 ani si am o amanta de 17 iar nevastamea are 22 ani
si am facut la fel ca el, doar ca eu vorbesc cu ia pe ascuns
si repet, e mai bine sa incerci sa te lasi de el ca are nevasta si esti prea mica. sper sa te ajute sfatul meu

| alynutzu20 a răspuns (pentru edwinalin):

Edwinlian! nu mai raspunde la intrebari de adulti, sunt si eu copil! recunosc dar nu ma dau mare ca am 27 de ani:! pe alte intrebari aveaai 10 ani 17 28straight face depinde daca ai mai crescut sau nuhappy dar nici asa

| alynutzu20 a răspuns (pentru edwinalin):

Termina cu astea "ca ai 27 ani"
ca ai 10 ani mastraight face

| iulyspy a răspuns:

Nu merita. niciodata no sa-si paraseasca sotia pentru tine si o sa-si bata joc de tine. rupe orice legatura. daca nu te cauta si nu ti-a mai dat nici un semn de viata cu atat mai bine pentru ca poti sa-l uiti mai usor. gaseste pe cineva de varsta ta sau nu cu mult mai mare si fii fericita cu acea persoana:d