| larisalala1994 a întrebat:

va rog din tot sufletul ajutati-ma si pe mine cu un sfat! poate ca ma judecati daca nu ati fost niciodata in situatia mea. m-am indragostit de un barbat de 34de ani. asta nu ar fi singura problema pentru ca dupa aceea am aflat ca e casatorit. el sta la acea femeie de aceea s-a casatorit cu ea dar nu o iubeste(asa a zis). mi-a spus ca daca o iubea nu mai venea mereu sa ma vada. mereu cand venea sa ma vada era nerabdator sa ma imbratiseze, sa imi auda vocea, sa ma sarute, sa ma stranga de mana. se vedea in ochii lui acea schipire. si asa s-a facut ca m-am indragostit de el. alaltaieri insa a venit sa ma vada, a zis ca ar sta numai cu mine, ca ar vrea sa ma pape toata, m-a imbratisat, m-a sarutat. cand a ajuns acasa a intrat pe fb sa se joace si eu l-am intrebat asa : "auzi, tu cred ca iti dai seama ca prin chestile pe care le faci, ma faci sa tin la tine.crezi ca e bine asa?". nu mi-a rasp in seara aia, a iesit de pe fb si nu mi-a mai dat niciun semn de atunci, ba chiar mai mult ieri m-a scos don lista lui de prieteni. unii mi-au zis ca ii e frica sa nu simta mai mult pentru mine si de aia. nu il inteleg. multi mi-au zis ca el s-a atasat de mine pentru ca sunt virgina si ca sunt fata cuminte pe cand nevastasa. in fine. eu nu stiu ce sa fac. imi doresc sa-l vad. i-as trimit un mesaj sa ii zic ca nu a jucat corect fata de mine dar nici nu stiu cum sa-l formulez. nu stiu ce sa fac. am inceput sa tin la el, m-am atatsat de el. ce sa fac? mereu cand venea compania lui ma facea sa ma simt bine, stai ce sa imi spuna ca sa ma simt bine. parca imi lipseste. ce pot sa cred din comportamentul lui? dati-mi si mie un sfat va rog.

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Debaraseaza-te de ceea ce inseamna el sau macar incearca! Oricum, esti mica fata de el si nu sti ce are el in cap! Gandeste si pe termen lung, nu doar viitorul apropiat! As fii curios ce varsta ai! Dar in fine; sfatul meu este sa nu te bagi peste o casatorie, fie ea si una care scartaie; e un pacat mare deoarece distrugi taina casatoriei si plus de asta, daca tu crezi ca pe lumea asta se plateste aproape tot, nu cred ca ti-ai dori sa platesti asa ceva!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

La 34 de ani pofteste la prospaturi minore. Fetitaaaa, asa spun toti, ca sunt sarmane victime prinse in capcana casniciei, in viata vietilor tale sa nu crezi cand auzi asa ceva. Zi mersi ca nu te mai cauta, ai o varsta mult prea frumoasa si toata viata inainte, pentru a pierde timpul cu barbati care au dublul varstei tale.

| Lullabies a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa stii faptul ca a reprezentat doar o perioada a vietii tale. sterge din mintea ta orice are legatura cu el, nu il mai cauta, sterge numarul lui si absolut tot. este casatorit, nu stii ce urmari poate avea faptul ca te poti baga in familia lor, mai ales ca, din cate imi dau seama, esti tanara, si nu cred ca lucrurile ar merge bine daca sotia sa ar afla. Tot ce trebuie sa faci este sa iti pui in gand faptul ca trebuie sa il uiti complet si scoate din viata ta orice amintire legata de el. Crede-ma e cea mai buna solutie. Din moment ce el nu te mai cauta inseamna ca nu ai reprezentat mare lucru pentru el sau si-a dat seama ca trebuie sa ramana langa sotia sa. Succes. ai grija.

| lumy8876 a răspuns:

Probabil s-a speriat, pentru ca tu ai inceput sa ii spui ca te indragostesti si el poate a avut impresia ca faci o pasiune prea mare pentru el, si la un moment dat nu o sa mai reuseasca sa scape de tine...vezi'ti de drum ca barbati sunt pe toate drumurile. sti cum se spune: dupa barbati si masini sa nu alergi niciodata.

| QueenofLove a răspuns:

Buna Larisa...Pot sa zic ca nu am trecut prin "faza" de a ma indragosti de un barbat insurat.Din ce vad tu ai 17 ani deci practic el iti dubleaza varsta.Iti zic un lucru pe care l-am observat la barbatii pe care i-am cunoscut si cu care am luat contact.Toti zic ce vor sa auda si sa primeasca o femeie, complimente si "atentii" ceea ce nu primesc de la un pusti de 16-17 ani.Nu pot sa zic ca este bine ca te-ai indragostit de un barbat insurat(pentru ca el nu va divorta niciodata chiar daca asa va zice doar ca sa te faca fericita). Gandeste-te un pic la faza ca tu ai fii sotia lui, ti-ar place sa fi inselata? sau daca si-a inselat nevasta crezi ca nu te-ar insela si pe tine? E greu cu dragostea asta dar nu zic sa nu te indragostesti, dar alege pe cineva necasatorit.Mai ales daca te-a scos de pe lista lui de pe facebook inseamna ca nu mai e interesat de tine.ai grija sa nu profite de tine:*. sper ca te-am ajutat.