| acnee95 a întrebat:

iau anticonceptionale diane 35. le-am luat la ore fixe tot timpul fara sa uit una.Pana acum menstruatia imi venea in fiecare joi. Astazi este insa sambata si nu a aparut. exista vreo sansa de sarcina?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai luat CORECT anticoncepţionalele ( fără să uiţi vreo tabletă ), atunci NU cred că poate fi vorba de o sarcină happy

Dar, în unele cazuri, poate apărea amenoree secundară ( în timpul tratamentului cu AC )!
Deci, TREBUIE să mergi la un control la ginecologul care ţi le-a prescris!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista sanse de sarcina, dar sunt mici (in jur de 2%). Exista si posibilitatea sa fie o alta problema hormonala. Totusi este ingrijoratoare aceasta intarziere, luni dimineata trebuie sa te vada neaparat ginecologul, mai ales ca Diane35 este un contraceptiv foarte greu de manuit si cu multe reactii adevrse

| Honeyyy a răspuns:

Cum adica iti venea in fiecare joi? straight face Eu zic sa mai astepti si daca nu iti va veni menstruatia sa iti faci un test de sarcina. Nu avem noi de unde sa stim daca esti sau nu insarcinata happy

| acnee95 explică (pentru Honeyyy):

Ma refer la 28 de zile.joia. si am cerut o parere. daca e posibilhappy

| Honeyyy a răspuns (pentru acnee95):

Poate ai o dereglare hormonala, mai ales din cauza antinconceptionalelor happy. Stai linistita, mai asteapta cateva zile :*