| KatherineSophia a întrebat:

iau anticonceptionale karissa, dupa a8a pilula cam la 2 ore am facut sex neprotejat ( fara ca el sa termine in mine ) eram protejata si totul e in regula nu?
funda

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, erai protejată deoarece te aflai în a 8-a zi.

NU există risc de sarcină, stai LINIŞTITĂ!

Toate cele bune.

| AndyLavy a răspuns:

Eu iau karissa de 3 ani. nu ai nicio problema. poti sta fara grija chiar si daca si-ar da drumul in tine. nu exista risc de sarcina.
esti protejata mereu, indiferent de zi de moment, atata timp cat le iei corespunzator.

| JusstTymo a răspuns:

Da e bine unele fete/femei iau si dimineata urmatoare pilula
se numeste pilula de a doua zi, dar e chiar mai bine asa dupa cum zic doctorii
deci e totul ok
funda

| Deea_Andreea_1998_ILZr a răspuns:

Daca el nu s-a terminat in tine nu este nici o problema. Dar si daca se termina in tine nu era nici o problema pentru ca tu ai luat anticonceptionale.tongue