| Butterfly7 a întrebat:

Ieri eram in prima zi de menstruatie si m-am intalnit cu prietenul meu. Ne-am "jucat" pana cand amandoi eram complet dezbracati. La un moment dat, pret de o clipa a intrat capul penisului acolo, insa avea si lichid pre-ejaculator. Exista vreo sansa sa raman insarcinata? Mentionez ca dupa aceia mi-a curs mai putin ca de obicei. De ce? Rog seriozite.

Răspuns Câştigător
| aanny a răspuns:

Daca atunci cand v-ati jucat era prima zi de menstruatie nu cred ca ai ramas insarcinata deoarece eu stiu ca in timpul menstruatiei ovulul si peretele se elimina deci nu are ce sa se fecundeze.totusi ti-as sugera sa-ti faci un test de sarcina pentru orice eventualitate

10 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Stai calma ca nu esti.

| osram a răspuns:

Nu se intampal nimic stai linistita.eu am facut asa ceva cu prietena mea.cand era inainte cu o zi sau in prima zi de menstruatie faceam sex, nu stiu cum da i se amana menstruatia si ziua aia nu mai venea aproape nimic.sau daca era cu o zi inainte si stia si simtea ca trebuie sa vina faceam sex si se amana cu 2-3 zile

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Foarte RAR se rămâne însărcinată când eşti la ciclu, deoarece aceea este o perioadă cu fertilitate foarte scăzută!

Nu cred că ai rămas însărcinată, stai liniştită!

| Azµre a răspuns:

Sunteți fenomenali, folosiți prezervativ, și da există șansa să rămâi însărcinată!

| Bubu4 a răspuns:

In timpul menstruatiei, sansele sa ramai insarcinata sunt mici, spre nule. Insa ar trebui sa ai grija la infectii, sunt mai dese atunci cand ai contact sexual in timpul menstruatiei.

| InesIlinca90 a răspuns:

Mai,din cate stiu, cand ai menstruatie iti este mai stramt vaginul. Daca ai contact sexual, se forteaza himenul si nu mai curge asa mult sange.Acel lichid nu are nicio treaba.E lichidul care il elimina la fel ca noi, si care nu are nicio influenta. happy Iti zic ca si eu am incercat, dar a purtat prezervativ si nu mi-a fost teama de nimic. Oricum, cineva mi-a spus ca daca e fara prezervativ, pe timpul ciclului e mai periculos de a lua o infectie ceva. thinking

| InesIlinca90 a răspuns (pentru InesIlinca90):

Dar sfatul meu e sa stai calma.Nu intra in panica. :*

| NoRegrets96 a răspuns:

Stai linistita! aanny are dreptate! sora mea este medic ginecolog si mi-a povestit toate aceste lucruri. mi-a explicat k n u o sa am probleme daca fac sex in prima zi de menstruatie!

| Suspectu1234567890 a răspuns:

Sunt sanse dar foarte mici.

| iulia2 a răspuns:

Nu prea ai cum sa ramai insarcinatahappy sanse micihappy