| ali_7795 a întrebat:

ieri mi am dat gaura in buric.pana acum e ok.nici nu mi s-a inrosit nu nimic.adevaru e ca am fost disperata de ieri sa pun apa oxigenata pe rana si bandaje peste bandaje. ce trebuie sa fac sa fie totul ok si sa nu se infecteze sau ceva in gen?:X...mersi de raspunsuri... daca o sa raspunecti si app dau funda si voturi:*

2 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Eu am cercel in buric de aproape 4 ani.In jur de o saptamana eu tot ce am facut este sa ma dau in fiecare zi cu betadina la cercel si pe langa buric si atata tot.Primele 2-3 zile dupa ce ma dadeam cu betadina puneam bandaj peste dar cam atata.Nu am avut niciodata nicio problema.

| Alexandra007_1039 a răspuns:

Eu am pierce in buric de vreo o luna si 2 sapt...si il curat de 2 ori pe zi cu spirt sau apa iar apoi ma dau cu crema baneocin [asa mi-a zis cel care mi-a facut pirsu ] pana acum nu am avut probleme cu el. App mie mi-a zis cand l-am facut sa nu ma dau cu betadina deoarece inchide gaura iar eu am nevoie sa se vindece si at mi-a recomandat crema big grin.