| byanka32 a întrebat:

Ieri mi-am parasit preitenul deoarece am aflat ca el a vrut sa se impace cu mine din plictiseala..toata ziua vorbeste despre o alta fata ...nu de fata cu mine ci pe la spate,cand merge pe strada se uita dupa alte fete insa in prezenta mea zice ca toate sunt urate,asa ca l-am parasit decat sa stau si sa fiu mintita,si nu imi pare rau deloc. El nu stie ca eu am aflat adevarul,ia-m trimis mesaj cu : ma despart de tine,si ca sa vedeti el nici macar un sms nici un telefon nu a dat sa vaada motivul iar la scoala ne mai intalnim dar nu ma saluta nu nimic se mai uita la mine dar cand vede ca l-am observat intoarce capul,eu nu vreau sa ma razbun doar sa-l fac sa realizeze cu nu sunt papusa lui,si ca nu a avut dreptul sa ma minta in felul acesta, colegul sau care mi-a spus totul si cu mine am propus sa-l facem putin gelos, insa nu stiu cum dati-mi un sfat va rog...si fara comentarii absurde va rog,

7 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

E clar ca inca iti pasa chiar foarte mult din moment ce tii sa-l faci sa inteleaga ceva, cel mai bine ignora-l daca vrei sa castigi acest,, razboi", pentru ca daca continui ceea ce vrei tu sa faci, e deja clar ca te-a facut papusa lui. Te-ai gandit poate ca el si cu colegul lui si-au propus asta? Esti sigura ca colegul lui nu cauta,, ****"? Tine minte, cel mai destept cedeaza, vezi-ti in continuare de viata ta si uita de mascaricii aia doi.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Get la life!laughing
Da ai putea sa stai cu colegul sau dar...e asa de mainstream, ignora-l nu ii mai zice nimic si gasesteti un tip pe care sa il iubesti si viceversa
Succeswinking

| Myrru a răspuns:

Eu cred ca nu ai nici un motiv sa il faci gelos deoarece nu el s-a despartit de tine ci tu de el...e apsurd! de ce sa il mai faci gelos daca tu ai vrut sa te desparti de el si zici ca nu iti pare rau ca ai facut-o. Si nu cred ca el te merita daca a stat cu tine doar asa de misto. Dar daca chiar vrei sa il faci gelos atunci cred ca ar trebui sa il faci gelos cu un baiat (sau colegul de care ziceai) imbratisazate cu el, pupativa cand fostul tau iubit se uita la voi, daca e interesat o sa reactioneze in vreun fel dar daca nu atunci inseamna ca nu ii pasa...happybafta!

| Dragutza_Denisa_1990 a răspuns:

Pai atunci cand el trece pe langa tine tu sa te dai la prietenul lui adica sa flirtati sau sa faci asta cu mai multi baieti si poate sa il saruti pe prietenul lui rolling on the floor si tot felul de chesti din astea P.S stiu ca raspunsul nu este chiar bun dar fundita te rog

| RatuscaMac a răspuns:

Foarte usor! Incearca sa vorbesti in fiecare pauza cu colegul tau si sa radeti. Prefaceti-va ca sunteti indragostiti. El poate sa-ti mangaie parul, iar tu sa ii zambesti foarte larg, iar daca va tine puteti sa va sarutati big grin

| RatuscaMac a răspuns:

Saruta-te cu el in timp ce el va vedea!

| RatuscaMac a răspuns:

Imi pare rau, dar el nu cred ca va fi afectat de toate astea. sad