| addelina a întrebat:

imi cer scuze ca revin cu aceeasi intrebare, dar nu am reusit sa adug alte informatii primadata. Deci problema mea este urmatoarea: nu am inceput folia de anticonceptionale cand trebuia, si ma intrebam daca o incep acum, la o saptamana dupa mestruatie, efectul contraceptiv este acelasi? A mai facut cineva asa? Stiu ca asta este o intrebare care se pune in mod normal unui doctor, dar doctorita la care mergeam eu este plecata in concediu si nu as vrea la merg la altcineva, deoarece nu m-as simti in largul meu. Asa ca va intreb pe voi!

P. S. Voi dupa ce postati o intrebare aici, puteti mai apoi sa adugati ceva la ea sau sa o modificati? Sunt noua aici, astept raspunsurile voastre! Multumesc!

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Mergi si intreaba o farmacista, trebuie sa stie din moment ce au si ele asa ceva de vanzare. Eu zic ca e mai bine asa, sa ai un sfat de la cineva competent si pregatit, decat niste pareri spune pe net.