| anonim_4396 a întrebat:

Imi este jena sa dezvalui lucruri despre viata mea sexuala, dar nu stiu ce sa fac. Este vorba de iubitul meu, cu care am o relatie de 2 ani jumate. Mi-am inceput viata sexuala de 1 an, dar nu este totul roz. Spun asta pentru ca dupa nici 2 minute de incepere a actiunii iubitul meu ejaculeaza. Pe el nu il deranjeaza prea tare asta, dar eu ma gandesc destul de des la asta. Iar a 2a si a 3a oara penisul nu mai are o asa mare erectie si tot putin dureaza(3 minute). Am discutat si cu el dar ii este jena sa mearga la medic. Va rog, daca imi puteti spune niste pastile care sa il faca sa nu mai ejaculeze asa repede si daca se poate si pentru o erectie mai buna. Mentionez si ca are 23 de ani. Dar pastilele sa nu ii faca rau lui. Astept cat mai multe pareri si sfaturi. Dau funda...

14 răspunsuri:
| gingasull a răspuns:

Inseamna ca lui nu-i pasa de tine, daca pe el nu il deranjeaza aceasta disfunctie sexuala! Eu zic ca ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el si sa-i spui sa-si,, revizuiasca comportamentul " in dormitor ( daca vrea sa te mai aiba langa el)! Gandeste-te ca acest neajuns din partea lui... peste ani si ani va creea in sufletul tau adevarate frustrari ( adica neimpliniri, dezamagiri), care vor fii din ce in ce mai deranjante, iar totul se va rasfrange intr-un final asupra bunei functionari a relatiei de cuplu.

| supraponderallacap a răspuns:

" Sunt cateva tehnici pe care le puteti incerca singuri iar cea mai cunoscuta este aceea a intreruperii actului sexual pana cand simtiti ca "pericolul" ejacularii a disparut. Mai puteti incerca si exercitiile de presare, care, la fel, au menirea de a indeparta momentul ejacularii. Voi sau partenera puteti exercita o presiune usoara cu ajutorul degetelor, timp de aproximativ 20 de secunde in zona preputului. Veti vedea ca tensiunea sexuala dispare. Aceasta tehnica poate fi repetata ori de cate ori este necesar, evident, insotita de sprijinul si intelegerea partenerei."

| mihai69 a răspuns:

Ai putea încerca să-i dai cu puțină cremă sau spray cu LIDOCAINĂ. Se găsește la orice farmacie, din câte știu, nu trebuie rețetă (mai ales că la sex-shop-uri se vinde la liber, la prețuri de cel puțin cinci ori mai mari).
Și mai sunt ceva exerciții de autocontrol, dar trebuie să se apuce de ele și să le facă zilnic, destul de mult timp, până să apară ceva rezultate.
Dar o combinație a celor două metode ar putea funcționa.

| Alcyon a răspuns:

Ar trebui sa lase jena la o parte si sa mearga la medic. Ejacularea precoce poate avea multe cauze, inclusiv psihice. Prin urmare, orice-ai face, tot la doctor ajungi. Si cred ca-i mai bine mai devreme, decat sa o tot amanati si sa va chinuiti asa. Daca ai viata sexuala, automat trebuie sa fii pregatit sa te confrunti si cu anumite afectiuni, care pot fi rezolvate numai la cabinet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce om prost. prefera sa il lase iubita ca lui ii e rusine. halal "barbat". mai bine sa se duca la medic ca ala stie ce si cum, nu cineva aici pe site. du-te tu in locul lui, zii ce si cum la doctor, fii tu barbat in relatia ta, pe el pune-l la cratita laughing.

| benga94 a răspuns:

Depinde si de cum faceti voi sex, daca va vedeti o data pe luna e normal sa termine repede ca n-a mai vazut pasarica de mult, dar totusi al 2-si al 3 lea numar la fel de repede e interesant, la primul numar si eu imi dau drumu cam in 5-9 minute asa dar al 2 lea numar sar de jumatate de ora de sex continu, al 3 lea nu mai zic rar dau al 3 lea numar ca partenera mea e multumita daca ii dau al 2 lea de mai bine de jumatate de ora e fericita, sa incerce cu vitamina C ajuta le erectie dar o vitamina c mai puternica nu de la farmacie la 5 lei sau cit este ceva puternic,conteaza si sa fie mancat bine,o masa gatita pe zi,sa ia si vitamine putina miscare zilnic,abdomene, flotari putina alergare pe loc macar, si posibil sa se cunoasca o diferenta, pana la urma faceti mai multe numere daca se termina asa repede, 5-6-7-8 la al 7 lea sua al 8 lea daca isi da drumu tot in 3 minute mai bine iti cumperi un vibrator si il lasi in pace! Ca daca nu se vindeca gandeste-te cum va fiii cind vor mai trece anii daca o sa ramai tot cu el, o data cu varsta se duce si ala micu, dupa 40 de ani se ridica mai greu dupa 50 si tot asa dar la el daca e tanar si face asa ....treaba voastra!

| eduard1 a răspuns:

Medic.

| ZuzuMissy a răspuns:

Ai incercat sa ii faci un sex oral pana la ejaculare si apoi sa faceti sex normal? indiferent de pozitie la fel de repede se termina?

| indecis2014 a răspuns (pentru ZuzuMissy):

Nu stiu cat de mult ar ajuta asta. Pana la urma si sexul oral tot cu ejaculare s-ar termina. Si nu vad de ce la urmatoarele numere ar fi mai tare penisul decat daca ejaculeaza de la sex normal?

| ZuzuMissy a răspuns (pentru indecis2014):

Ai incercat sa ii faci? incearca si vezi, de multe ori poate ajuta crede-ma.

| indecis2014 a răspuns (pentru ZuzuMissy):

Cui sa fac? ca eu sunt baiat...

| ZuzuMissy a răspuns (pentru indecis2014):

De ce ma rog raspunzi in numele ei? sau de fapt tu ai pus intrebarea dar ai dat de pe cont de fata sa nu fie prea batator la ochii

| indecis2014 a răspuns (pentru ZuzuMissy):

Nu am nici o treaba cu cea care a pus intrebarea!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Cumpara de la sexshop un tenga toy il va invata sa-si controleze ejacularea va puteti juca amandoi cu chestia aia