| Bubu9110 a întrebat:

Imi place de un baiat care e mai mic ca mine si la ani (mai mic cu un an) dar si la inaltime, de fapt si lui ii place de mine. Prietenii imi spun ca nu m-as potrivi cu el din cauza varstei. Iar eu nu stiu ce sa fac. I-am zis ca nu vreau sa fiu cu el (ascultand de sfatul prietenilor mei) dar tot insista. Voi ce spuneti? Care decizie ar fi cea corecta din punctul vostru de vedere?

11 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pr meu e mai mik decat mine cu 2 ani
si la inaltime cu vreo 5 cm, si se vede.
Pot sa spun ca ma deranjeaza cand se uita lumea si cand aud ca eu sunt mai inalta ca el si chestii de genu.
Diferenta dintre noi se vede destul de bine atat la varsta cat si la ani
Daca u crezi ca nu esti genul de pers care sa asculte ce zice lumea rea, si daca iti place de el poti incerk sa fii cu el.Nu inseamna ca te mariti cu el acum. E doar o relatie.:*
bafta.Gandeste cu inima

| alone a răspuns:

Da de cand conteaza asea mt daca doi oameni se potrivesc sau nu? daca al placi dai o seansa! c conteaza c zic ceilalti voi sa va simtiti bine... gura lumi no astupa decat pananutu cel galben1

| lextim a răspuns:

Cand e vorba de o relatie lasa-i pe prieteni de-oparte. ei n-ar trebui sa intervina. aici important e ce simti tu. fundita?

| So Good a răspuns:

Sa fi cu el happy eu asa zic incearca

| georgy7165 a răspuns:

Eu zic ca daca tu ti la el si chiar il placi ar trebui sa-ti asculti inima.Nu se stie niciodata, poate iese ceva serios intre voi.

| andreeada a răspuns:

Sa stii ca prea putin sau deloc conteaza parerea prietenilor sa nu-i bagi in seama daca iti place baiatul nu rata sansa de a fii fericita! succes! sper ca ti-am fost de folos si daca esti amabila imi dai o fundita!kiss

| XxAndreutzaXx a răspuns:

Daca tu il placi stai cu el si nu mai baga in seama criticile altora.

| cremita a răspuns:

Conteaza sa fi tu fericita nu prietenii tai.
Eu am avut vreo 2 prieteni mai mici la ani decat mine si sincer sunt mai maturi, mai deschisi la minte decat un baiat cu 2 ani mai mare ca mine...Varsta nu conteaza.
Inaltimea... poate mai creste cu timpul.Nu purta tocuri, poate nu se vede chiar asa diferenta.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! si eu am un prieten mai mik cu 1 an decat mine. el arata de 16-17 ani si e si mai inalt ca mine. multi imi zice sa nu mai fiu cu el pentru ca este mai mik de ani dar ma iubeste si il iubesc. pana la urma nu conteaza varsta sau inaltimea conteaza sa va iubiti big grin

| diana_6061 a răspuns:

Parerile prietenilor nu conteaza foarte mult daca chiar iti place de baiat de ce sa ratezi sanasa.